Kuba Błaszczykowski - poruszająca biografia piłkarza. 'Piętno zostanie na całe życie'

2016-06-28 18:31

Kuba Błaszczykowski - biografia jednego z najważniejszych piłkarzy polskiej reprezentacji pokazuje, że genialny piłkarz nie miał łatwego dzieciństwa, że jednego dnia stracił wszystko. Historia Kuby porusza, ale to ona ukształtowała silnego mężczyznę i świetnego zawodnika, którym dziś z całą pewnością jest Jakub Błaszczykowski.

Jakub Błaszczykowski urodził się w Truskolasach niedaleko Częstochowy. Przygodę z piłką nożną zaczął bardzo wcześnie. Mając siedem lat razem z bratem rozpoczęli treningi w Rakowie Częstochowa, gdzie Kuba spędził osiem lat. W 2002 roku trafił do Górnika Zabrze, skąd na trochę wrócił do czwartoligowego klubu z Częstochowy. Później udało mu się podpisać kontrakt w Wiśle Kraków, z której trafił już do Borussii Dortmund a po kilku latach do ACF Fiorentiny. Chociaż kariera sportowa Kuby rozwijała się bardzo dobrze, jego życie nie było usłane różami. I chociaż teraz Kuba Błaszczykowski jest bohaterem drużyny narodowej, w swoim życiu przeszedł niewiarygodną tragedię.

Kuba Błaszczykowski - biografia

Kuba Błaszczykowski ma wszystko czego dobry piłkarz potrzebuje. Nie traci głowy w trudnych sytuacjach, i potrafi poprowadzić drużynę do zwycięstwa. To wszystko dzięki temu, że Kuba musiał szybko dorosnąć, a ogromną tragedię przekuł w sukces. Mając zaledwie 11 lat Kubie zawalił się cały świat. Na jego oczach ojciec zadźgał nożem matkę, a Kuba w jednej chwili stracił oboje rodziców. Mamy 11-letniego wówczas Błaszczykowskiego nie udało się uratować, z kolei ojciec na kilkanaście lat trafił za kratki. Przez wiele lat traumatyczne przeżycia Kuby Błaszczykowskiego trzymane były w tajemnicy. Dopiero w 2010 roku piłkarz opowiedział o nich w programie Krzysztofa Ziemca Niepokonani. Po śmierci ukochanej mamy Jakubem i jego bratem zaopiekowała się babcia Felicja, której pomagał wujek chłopców. - Nie jest łatwą sprawą stracić nagle oboje rodziców, kiedy się ma 11 lat. Dopiero po roku dotarło do mnie, co naprawdę się stało - wspominał piłkarz w dokumencie.

Niepokonany Kuba Błaszczykowski

Po tragicznych wydarzeniach z dzieciństwa Kuba chciał rzucić treningi i zrezygnować z piłki nożnej. Jednak rodzina przekonała go do zmiany zdania. Ostatecznie jednak śmierć matki nie złamała Kuby Błaszczykowskiego. - Nie mam rodziców, ale przez to jestem bardziej odporny na tragedie. Jednak piętno zostanie na całe życie - przyznał skrzydłowy polskiej reprezentacji. Należy zauważyć, że Jakub Błaszczykowski jest głęboko wierzącą osobą. Chętnie udziela się też charytatywnie, jednak nigdy nie robi tego dla rozgłosu. Pamiętacie, jak Błaszczykowski pomógł choremu chłopcu?

 

Jakub Błaszczykowski w reprezentacji

Jakub Błaszczykowski aktualnie gra w klubie Fiorentina, do którego został wykupiony z Borussii Dortmund. Z numerem 16 Błaszczykowski gra na pozycji pomocnika. Jednak Polacy najbardziej doceniają go za walkę i niezwykłą postawę w polskiej reprezentacji, w której gra od 2006 roku. W tym czasie Błaszczykowski rozegrał z drużyną narodową 83 spotkania, w których strzelił 18 bramek. Dodatkowo na bohatera reprezentacji wyrósł podczas Euro 2016. Błaszczykowski rozegrał znakomite mecze z Irlandią, Niemcami, Ukrainą i Szwajcarią. Strzelił dwie bramki w podstawowym czasie gry i karnego po dogrywce ze Szwajcarią. Dodatkowo to po jego asyście Arkadiusz Milik strzelił gola w meczu z Irlandią.

Historie najsłynniejszych piłkarzy są mniej lub bardziej dramatyczne. Chociaż niewielu zawodników przeszło tyle, co Kuba Błaszczykowski, ich losy również są bardzo ciekawe. Już teraz zobaczcie, jak swoją karierę rozpoczął Thierry Henry i co wydarzyło się w jego życiu na przestrzeni lat!

Zobacz to video online, za darmo i legalnie >>

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze