Które klasy wracają do szkoły jako pierwsze? Były minister edukacji zdradza szczegóły!

2020-11-25 14:32 MK
Nauka zdalna
Autor: Anna Golaszewska/East News

Powrót do szkół do jeden z najgorętszych tematów ostatnich tygodni. Podczas ostatniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekazał informację o podjętych przez rząd decyzjach, jakoby powrót do szkół miał mieć miejsce dopiero w styczniu, po zaplanowanych feriach zimowych. Były minister edukacji zapowiedział jednak, że do szkół nie powrócą wszyscy. Które klasy w pierwszej kolejności?

Spis treści

  1. Które klasy jako pierwsze wrócą do szkół?

Które klasy wracają do szkół jako pierwsze? Były minister edukacji Dariusz Piontkowski wypowiedział się na ten temat podczas konferencji prasowej w Białymstoku. Zgodnie z podjętą przez rząd decyzją, o której Prezes Rady Ministrów poinformował w sobotę 21 listopada, nauczanie zdalne zostało ponownie przedłużone. Zgodnie z pierwotnymi założeniami miało ono trwać do 29 listopada, jednak oficjalnie postanowiono o wydłużeniu przerwy od zajęć stacjonarnych do 24 grudnia. Po przerwie świątecznej, która kończy się 3 stycznia, uczniowie we wszystkich województwach rozpoczną dwutygodniowe ferie zimowe. W związku z tym powrót do szkół planowany jest na 18 stycznia. Informację tę potwierdził również obecnie sprawujący funkcję ministra edukacji Przemysław Czarnek, jak również jego poprzednik Dariusz Piontkowski. W trakcie konferencji prasowej w Białymstoku zdradził, które klasy wrócą do szkół jako pierwsze.

ESKA XD EXTRA

Które klasy jako pierwsze wrócą do szkół?

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej były minister edukacji Dariusz Piontkowski wypowiedział się na temat powrotu uczniów do szkół i zdradził, kto jako pierwszy powinien powrócić do placówek.

Będziemy postulowali, by w pierwszej kolejności wróciły tam dzieci najmłodsze z klas I-III, ósmoklasiści, maturzyści i ostatnie klasy szkół zawodowych, te, które prowadzą zajęcia praktyczne, a jeżeli liczba zachorowań spadnie bardzo mocno, to wtedy być może także i pozostali uczniowie będą mogli wrócić do stacjonarnych zajęć - powiedział.

Najnowsze