Księżyc Łowów 13.10.2019 - co oznacza? Jak wygląda niezwykłe zjawisko w październiku?

2019-10-13 16:10 A.D.
Księżyc
Autor: East News / STELMACH/REPORTER

Księżyc o zarania dziejów pełni ważną funkcję w życiu ludzi. Jego fazy wyznaczały między innymi okres zbiorów, od którego uzależnione było całe życie ludzi. Już w październiku będziemy mogli zobaczyć kolejne ciekawe zjawisko atmosferyczne. Czym jest Księżyc Łowów, który na niebie pojawi się 13.10.2019? Dowiedzcie się na ESKA.pl!

Księżyc Łowów lub też Łowców jest niezwykłym zjawiskiem, które obserwować możemy tylko raz do roku. Każdy księżyc posiada wiele imion, ale większość związana jest z miesiącami lub porami roku. Księżyc Łowców zwany też Księżycem Myśliwych wpływa na nas i przyrodę. Chociaż czas wschodu księżyca jesienią się wydłuża, to ta pełnia pozostaje pod tym względem wyjątkowa. Księżyc na niebie ukazuje się stosunkowo krótko po zachodzie słońca przez kilka dni z rzędu na północnych szerokościach geograficznych. To właśnie specjalna ścieżka po niebie odróżnia go od innych pełni w roku. Może nabrać jednak pomarańczowej barwy.

Księżyc Łowów - o której oglądać? 

Księżyc Łowów najlepiej widoczny będzie o godzinie 23:10. Oglądać będzie go można jednak przez cała noc w zależności od zachmurzenia. Pełnia wypadając w poniedziałek jest dobrą wróżbą na resztę tygodnia. Poczujemy przypływ sił i spokoju. Da nam również motywację do działań na resztę tygodnia. 

Najnowsze