Krzysztof Zalewski - kim jest wokalista i aktor z Historii Roja?

2017-03-01 17:05
Krzysztof Zalewski - kim jest aktor i wokalista z Historii Roja?
Autor: fot. youtube.com / KayaxTV Krzysztof Zalewski - kim jest aktor i wokalista z Historii Roja?

Krzysztof Zalewski - odtwórca głównej roli w filmie Historia Roja to nie tylko aktor, ale przed wszystkim wokalista. Sprawdź, co wiemy o tym artyście już teraz - na ESKA.pl.

Krzysztof Zalewski w Historii Roja zagrał tytułową rolę starszego sierżanta Mieczysława Dziemieszkiewicza "Roja", jednak aktorstwo nie jest jego głównym zajęciem. Miliony Polaków poznały go już w 2002 roku, gdy wystąpił w drugiej edycji programu Idol, którą z resztą wygrał. O artyście zrobiło się ponownie głośno pod koniec 2016 roku, dzięki jego trzeciej solowej płycie pt. Złoto. Teledysk do głównego singla Miłość Miłość ma już prawie 2 mln wyświetleń w serwisie YouTube.
>> LP na Life Festival Oświęcim 2017: bilety, data, miejsce

Kim jest Krzysztof Zalewski?

Krzysztof Zalewski urodził się 24 sierpnia 1984 roku w Lublinie. Talent aktorski odziedziczył po ojcu - jest synem znanego polskiego aktora Stanisława Brejdyganta. Artysta od najmłodszych lat związany był z muzyką. W podstawowej szkole muzycznej uczył się gry na fortepianie i perkusji. Później przyszedł czas na naukę gry na gitarze, co ostatecznie zaowocowało dołączeniem do zespołu Loch Ness. Krzysztof Zalewski aktualnie promuje swój solowy materiał z płyty Złoto z listopada 2016 roku. Ma na swoim koncie także współpracę z zespołami Japoto, Muchy, Hey i Nie-bo oraz Katarzyną Nosowską.

 

Najnowsze