Krzysztof Zalewski - kim jest gwiazda Historii Roja? Zaskakujące fakty i ciekawostki.

2016-05-04 16:28
Krzysztof Zalewski - kadr z video do Jaśniej
Autor: youtube.com/KayaxTV Krzysztof Zalewski - kadr z video do Jaśniej

Krzysztof Zalewski - tytułowy bohater Historii Roja to przede wszystkim muzyk i wokalista, który po zwycięstwie w talent show dołączył do największych gwiazd polskiej muzyki i wydał płytę. Dowiedz się więcej o muzycznej karierze Zalewskiego

Krzysztof Zalewski - wybitny muzyk próbuje sił w filmie. Zalewski w Historii Roja gra tytułową rolę, co z pewnością zwróci uwagę na jego osobę (i z pewnością wiele fanek jego talentu i... urody). Wiele osób dopiero teraz pozna Krzysztofa Zalewskiego - aktora, mimo że w masowej kulturze miesza już od kilkunastu lat. Wygrał talent show i wydał płytę, a na kolejną czekaliśmy wiele lat. Kim jest Krzysztof Zalewski? Poznaj muzykę Zalewskiego i jego muzyczną historię.

Krzysztof Zalewski - Idol

Krzysztof Zalewski-Brejdygant, bo tak brzmi pełne nazwisko muzyka, urodził się w lublinie w 1984 roku. Zalewskiego poznaliśmy jako nastolatka - zgłosił się do drugiej programu Idol, gdzie brawurowo wykonywał covery kultowych rockowych numerów. Między innymi Smoke on the Water czy Jeremy. Wygrał i jako Zalef nagrał płytę Pistolet. Teksty do kilku piosenek napisała Katarzyna Nosowska z zespołu Hey.

Krzysztof Zalewski - Szansa na sukces

Zalewski przez lata nie kontynuował solowej kariery, za to zaangażował się jako muzyk w współprace z czołowymi polskimi muzykami - w tym wspomnianą Nosowską i Heyem. Wśród jego innych muzycznych partnerów byli Ewelina Flinta, Artur Gadowski, Robert Gawliński. Telewizja przypomniała jego wyjątkowy talent wokalny w programie Szansa na sukces, w którym wykonał piosenkę Nie pytaj o Polskę Grzegorza Ciechowskiego.

Krzysztof Zalewski - Zelig

W 2013 roku Zalewski wydał 2 solową płytę, już jako Krzysztof Zalewski. Pierwszym singlem płyty Zelig był utwór Jaśniej, chętnie grany przez stacje radiowe.

Krzysztof Zalewski - koncerty

Płytę promowała trasa koncertowa, ale oprócz tego muzyk - jest multiinstrumentalistą, najchętniej sięgającym po gitarę i instrumenty klawiszowe - towarzyszył na scenie między innymi Monice Brodce, wziął tez udział w trasie Męskie Granie. 

Krzysztof Zalewski - aktor 

Film Historia Roja powstał  w roku 2011, ale dopiero w 2016 wszedł na ekrany kin. Krzysztof Zalewski gra rolę tytułową - Mieczysława Roja Dziemieszkiewicza. Reżyserem filmu jest Jerzy Zalewski - mimo zbieżności nazwisk, nie są spokrewnieni.

Najnowsze