Krzysztof Krawczyk - dzieci, junior, wiek, wzrost, wypadek, żona, piosenki, ciekawostki

2021-09-05 21:03
Krzysztof Krawczyk - wiek, wzrost, żona, dzieci, film, piosenki, kolędy, ciekawostki
Autor: Lukasz Kalinowski/East News Krzysztof Krawczyk - wiek, wzrost, żona, dzieci, film, piosenki, kolędy, ciekawostki

Krzysztof Krawczyk, czyli jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych artystów w historii polskiej muzyki. Najbardziej nurtujące internautów kwestie, dotyczące legendarnego muzyka, podrzucamy na ESKA.pl.

Spis treści

 1. Krzysztof Krawczyk - dzieci
 2. Krzysztof Krawczyk - kim był?
 3. Krzysztof Krawczyk - śmierć
 4. Krzysztof Krawczyk - wiek
 5. Krzysztof Krawczyk - wzrost
 6. Krzysztof Krawczyk - żona
 7. Krzysztof Krawczyk - wypadek
 8. Krzysztof Krawczyk - film
 9. Krzysztof Krawczyk - piosenki

Krzysztof Krawczyk - wiek, wzrost, żona, dzieci, film, piosenki, kolędy, ciekawostki, to najbardziej nurtujące internautów kwestie. Wszyscy doskonale wiedzą, kim był Krzysztof Krawczyk, jednak są informacje, które dotyczą bezpośrednio życia prywatnego legendarnego Artysty. Zainteresowanie postacią wielkiego muzyka wzrosła w święta Bożego Narodzenia 2020. Wtedy miała miejsce premiera dokumentu Krzysztof Krawczyk - Całe Moje Życie. To nic innego jak film przedstawiający wzloty i upadki wokalisty, czas jego największej sławy oraz popularności, ale również niespełnione marzenia o karierze w Stanach Zjednoczonych. Oprócz samego bohatera, w filmie refleksjami i wspomnieniami podzieliła się Żona Krzysztofa Krawczyka Ewa Krawczyk. Niestety, na koniec świąt wielkanocnych polskie media obiegła informacja, że Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk - dzieci

Krzysztof Krawczyk ma syna, Krzysztofa Krawczyka juniora, który ma obecnie 47-lat. Jest to potomek z drugiego małżeństwa artysty, z żoną Haliną Żytkowiak. Krzysztof Krawczyk z obecną żoną, Ewą, adoptował trzy córki.

Krzysztof Krawczyk - kim był?

Krzysztof Krawczyk to jedna z największych muzycznych legend polskiego rynku muzycznego. Swoją karierę jako piosenkarz rozpoczął w 1963 roku, kiedy śpiewał w zespole Trubadurzy. Razem z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim, Jerzym Krzemińskim i Bogdanem Borkowskim, wykonywali takie hity, jak: Po co ja za tobą biegam, Znamy się tylko z widzenia, czy chociażby Ej Sobójtka, Sobótka. Solową karierę rozpoczął w 1973 roku i momentalnie zrobił wielką karierę w Polsce, jak i poza naszymi granicami. Jego solową działalność zapoczątkowała płyta Byłaś mi nadzieją. Swoje pierwsze megahity nagrał w 1978 roku: Jak minął dzień, Byle było tak, a także Pamiętam ciebie z tamtych lat. Wtedy też wygrał 26. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując piosenkę Pogrążona we śnie Natalia. W latach 80. współpracował z Jarosławem Kukulskim. Efektem ich pracy jest singiel To co dał nam świat. 

Krzysztof Krawczyk - śmierć

Krzysztof Krawczyk nie żyje, to wiadomość jaka zalała polskie media w 5 kwietnia 2021. Wiadomość o śmierci przekazał menadżer artysty, Andrzej Kosmala.

Krzysztof Krawczyk - wiek

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 w Katowicach. Oznacza to, że w 2021 roku obchodziłby 75. urodziny. 

Krzysztof Krawczyk - wzrost

Ile wzrostu miał Krzysztof Krawczyk? Artysta ma około 185 centymetrów wzrostu.

Krzysztof Krawczyk - żona

Żona Krzysztofa Krawczyka to Ewa Krawczyk. Nie jest jednak tajemnicą, że artysta jest już trzykrotnie żonaty. W latach 70. wziął ślub z Grażyną Adamus, a niedługo później z Haliną Żytkowiak, z którą ma syna Krzysztofa. Z obecną małżonką, Ewą, mieszak w Grotnikach pod Łodzią. Wspólnie adoptowali trzy córki.

Krzysztof Krawczyk - wypadek

Wypadek Krzysztofa Krawczyka wstrząsnął wszystkimi pod koniec lat 80. Dokładnie, 28 czerwca 1988 roku, artysta uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu w okolicach Buszkowa, 27 kilometrów od Bydgoszczy. Jadący w żółtym Fiacie 125p, Krzysztof Krawczyk zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo. Na przednim fotelu pasażera siedział jego 15-letni syn, a z tyłu Ewa Krawczyk. Piosenkarz miał pękniętą żuchwę, uszkodzone kości policzkowe, złamaną szczękę oraz centralne zwichnięcie stawu biodrowego i złamaną nogę. Syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof junior, przez kilka dni był nieprzytomny. Stwierdzono u niego stłuczenie, złamaną rękę, nogę i szczękę. Ewa, żona Krzysztofa Krawczyka, miała wstrząśnienie mózgu i była mocno poobijana. W tym samym roku Krzysztof Krawczyk nawiązał bliską znajomość z młodym wówczas chirurgiem Maciejem Świtońskim, który podjął się m.in. operacji jego twarzy.

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk - film

Krzysztof Krawczyk - całe moje życie, czyli dokument o popularnym artyście swoją premierę ma 25 grudnia 2020. Autorem scenariusza i reżyserem jest Krystian Kuczkowski.

Krzysztof Krawczyk - piosenki

Piosenki Krzysztofa Krawczyka to do dziś wielkie, nieśmiertelne hity. Największe przeboje popularnego, legendarnego twórcy, to:

 • Za tobą pójdę, jak na bal
 • Trudno tak (razem być nam ze sobą)
 • Mój przyjacielu
 • Parostatek
 • Bo jesteś ty
 • My cyganie
 • Byle było tak
 • Pamiętam ciebie z tamtych lat
Najnowsze