Konkursy piękności

Krystyna Sokołowska olśniewa na zgrupowaniu Miss World 2024. Czy Polska ma szansę na kolejną koronę?

2024-03-09 10:23

Trwa zgrupowanie przed wielkim finałem tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Miss World. Już niedługo Karolina Bielawska przekaże koronę swojej następczyni. Może być nią jej rodaczka. Tym razem nasz kraj reprezentuje Krystyna Sokołowska, która zachwyca na zdjęciach z wydarzenia. Czy faktycznie Polka ma szansę na trzeci tytuł najpiękniejszej kobiety świata?

Miss World to tytuł, o którym marzy niemal każda dziewczyna. Trudno sobie wyobrazić, że oficjalnie można zostać najpiękniejszą kobietą na świecie. Tylko dwóm Polkom udało się to osiągnąć. W 1989 roku wygrała Aneta Kręglicka, a w 2022 koronę zdobyła Karolina Bielawska. To właśnie ona aktualnie panuje jako Miss World. Teraz konkurs powraca po roku przerwy i wreszcie Łodzianka przekaże tytuł kolejnej zwyciężczyni. Wśród kandydatek nie mogło zabraknąć reprezentantki Polski. Jest nią Krystyna Sokołowska. Czy faktycznie ma szansę na wygraną? Wyniki finału Miss World często są zaskakujące. Przykładowo Bielawska nie była główną faworytką. Warto jednak pamiętać, że bardzo trudno o zwycięstwo jednego kraju dwa razy z rzędu. Najpoważniejszą pretendentką do korony wydaje się Jessica Gagen z Anglii.

Finał Miss World

Krystyna Sokołowska - kim jest?

Krystyna Sokołowska ma 27 lat i pochodzi z Białegostoku. Jest pierwszą w historii Miss Polonią, która urodziła się w tym mieście. Zajmuje się sportem. Jest właścicielką klubu sportowego. Dodatkowo studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego.

Miss World 2024 - kiedy i gdzie?

Kiedy odbędzie się tegoroczna gala Miss World? Finał odbędzie się w Bombaju w Indiach. Koronacja ma odbyć się w sobotę 9 marca. Wydarzenie rozpocznie się prawdopodobnie o godzinie 14:00 polskiego czasu.

Listen on Spreaker.