Lekcje w szkole KRÓTSZE przez mróz. Ten pomysł całkowicie zastąpi naukę zdalną?

i

Autor: Andrzej Hulimka/REPORTER / EAST NEWS Lekcje w szkole KRÓTSZE przez mróz. Ten pomysł całkowicie zastąpi naukę zdalną?

Krótsze lekcje w szkole przez MRÓZ. Zaskakujący pomysł w zamian za naukę zdalną!

2022-10-21 8:27

Krótsze lekcje w szkole przez mróz wzbudzają duże emocje wśród uczniów. Twierdzą oni, że dwa kwadranse to idealny czas, by efektywnie się uczyć. Szczególnie na ostatnich lekcjach. Jak się okazuje internauci zastanawiają się, czy lekcje w szkole będą trwać 30 minut, w wyniku trudnej sytuacji ekonomicznej.

Spis treści

  1. Skrócone lekcje - dla kogo?

Lekcje w szkole krótsze przez mróz wzbudzają duże zainteresowanie głównie wśród rodziców, ale też samych uczniów. Choć ministerstwo obiecuje i zapewnia, że w każdej szkole publicznej będzie odpowiednio ciepło, to jednak u wielu osób jest pewna wątpliwość w tej sprawie. Są obawy, że samorządy, w wyniku rosnących cen i tak będą oszczędzać na ogrzewaniu, by finalnie nie doprowadzić budżetu do fatalnego stanu. Oszczędność może być związana również z krótszym świeceniem światła w salach lekcyjnych. Te zapalane są zimą od samego rana. Skrócone lekcje do 30 minut miałyby być rozwiązaniem i odpowiedzią na pomysł powrotu zdalnej nauki w zimę. Czy ma to sens? 

Ferie zimowe 2023 - od kiedy do kiedy trwają? Wszystkie województwa

Sonda
Lekcje skrócone do 30 minut - czy jesteś za?
Na tych drogach są UKRYTE LOTNISKA | ESKA XD - Prosto z salonu #59

Skrócone lekcje - dla kogo?

Krótsze lekcje w szkole według uczniów są efektywniejsze zarówno dla nich, jak i ich nauczycieli. Jak się okazuje już teraz, w niektórych placówkach lekcje trwają dokładnie dwa kwadranse, więc niewykluczone, że taka zmiana całkowicie będzie wprowadzona na okres zimowy. Tyczy się to szkół publicznych, ale przede wszystkim niepublicznych, które nie mają pieniędzy z dofinansowań państwowych. Właściciel szkoły prywatnej sam musi zadbać o odpowiednie ogrzanie sali lekcyjnych oraz opłacenie prądu.

Napisaliśmy do Ministerstwa Edukacji i Nauki, czy lekcje będą skrócone, w związku z rosnącymi cenami i chęcią zaoszczędzenia pieniędzy. Damy Wam znać, gdy tylko uzyskamy odpowiedź.

Lekcje skrócone przez mróz w szkołach? Mamy odpowiedź ministerstwa! [TYLKO U NAS]

Pierwotnie pomysł półgodzinnych lekcji sprawdził się podczas trwania pandemii. Uczniowie mieli ze sobą ograniczony kontakt na każdym kroku. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE