Król - kim jest gwiazda Męskiego Grania 2020?

2020-08-08 15:36 Maksymilian Kluziewicz
Król
Autor: YouTube/ MeskieGranie

Zgodnie z zapowiedziami, w środę 1 lipca swoją premierę miał utwór przewodni jedenastej edycji wydarzenia Męskie Granie. Poza Darią Zawiałow i Igo, w singlu pojawił się niejaki Król. Co wiemy o tym wokaliście? Na ESKA.pl zebraliśmy najważniejsze informacje o przedstawicielu polskiej sceny alternatywnej i prezentujemy je już teraz. Sprawdźcie koniecznie!

Męskie Granie 2020 - kim jest Król i jak naprawdę się nazywa? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule dostępnym na ESKA.pl. Wokalista to jedna z gwiazd tegorocznej Męskie Granie Orkiestry. Wspólnie z Darią Zawiałow i Igorem Walaszkiem, stworzył on singiel przewodni jedenastej już edycji wydarzenia, którego tytuł to Świt. Piosenka miała swoją premierę w środę 1 lipca i w ekspresowym tempie podbiła sieć, generując blisko pół miliona odsłon w zaledwie kilkanaście godzin.

Po tym, jak organizatorzy ogłosili skład tegorocznej Męskie Granie Orkiestry, wiele osób zastanawiało się, kim jest Król. W końcu Daria Zawiałow to obecnie najpopularniejsza polska wokalistka, a Igo jest doskonale znany fanom formatu z kawałka Sobie i Wam, który promował jego zeszłoroczną edycję. Artysta, choć nie jest obecny w mainstreamie, również ma na swoim koncie wiele sukcesów, o których przeczytacie na ESKA.pl. Jak naprawdę nazywa się Król, ile ma lat i jakie są jego najpopularniejsze utwory? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Jesper Jenset usiadł na krześle i zagrał wielkie hity! Ten występ w Domowym Graniu rozbił bank!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Kim jest Król - gwiazda Męskiego Grania 2020?

Król, a właściwie Błażej Król, jest wokalistą, kompozytorem i przedstawicielem polskiej sceny alternatywnej. Artysta przyszedł na świat 9 lutego 1984 roku w Gorzowie Wielkopolskim, zatem w 2020 roku skończył 36 lat. Z muzyką związany jest właściwie od samego początku. Zanim rozpoczął karierę solową, był członkiem grupy Kawałek Kulki. W 2014 roku zaprezentował swój debiutancki, w pełni autorski krążek. Od tamtej pory, zdążył nagrać ich aż pięć. Ostatni, zatytułowany Nieumiarkowania, pochodzi z 2019 roku. W tym samym roku, wokalista otrzymał aż cztery nominacje do nagrody Fryderyk.

Piosenka Świt nie jest pierwszym zetknięciem Króla z Męskim Graniem. Artysta występował na festiwalowej scenie w ubiegłych latach. Do najpopularniejszych numerów muzyka należą: Te smaki i zapachy, Z Tobą, Powoli oraz Całą ciszę.

Najnowsze