Kręci was Italodisco. Hit zespołu The Kolors na szczycie Gorącej 20 Radia ESKA!

i

Autor: Warner Music Poland Kręci was "Italodisco". Hit zespołu The Kolors na szczycie Gorącej 20 Radia ESKA!

NOWY NUMER 1 W POLSCE!

Kręci was "Italodisco". Hit zespołu The Kolors na szczycie Gorącej 20 Radia ESKA!

2023-08-18 19:51

Piosenka "Italodisco" zespołu The Kolors szybko stała się fenomenem na światowym. Singiel dotarł już na 1. miejsce włoskiego zestawienia Airplay i teraz przyszedł czas na Polskę. Za sprawą Waszych głosów na ESKA.pl - mamy nowy numer 1!

Utwór "Italodisco" stworzyli Stash i Davide Petrella, a producentami Stash, Starchild i Zef. Sam w sobie kawałek, to szczery hołd złożony włoskiemu gatunkowi muzycznemu, który w latach 80. sprawił, że Włochy stały się jednym z najważniejszych punktów odniesienia na scenie muzyki elektronicznej. The Kolors inspirują się dokonaniami Giorgio Morodera oraz grupy Righeira. Rytmiczny, a zarazem nostalgiczny numer wyjątkowo zgrabnie łączy charakterystyczne elementy włoskiej muzyki disco. Panowie są na szczycie, w trzecim tygodniu sierpnia 2023, a na miejscu 2. uplasowała się sanah ze swoją muzyczną interpretacją wiersza "Pocałunki". Ze szczytu spadła Dua Lipa, ale wciąż jest dobrze, bo to miejsce 3. na liście najpopularniejszych hitów w Polsce.

Gorąca 20 Radia ESKA - głosuj, słuchaj, wygrywaj

DODA i SMOLASTY o swoim singlu!

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 18.08.2023

Tuż za podium uplasował się duet Kizo & Bletka. Diamentowy singiel "Taxi" awansował z miejsca 9. na miejsce 4. Jeszcze się wam nie znudził. Na piątkę spisała się Margaret wydając utwór "Tańcz głupia". To numer 5 Gorącej 20 Radia ESKA. 18 sierpnia mieliśmy 9 awansów, 9 spadków, 1 bezetkę i 1 nowość. Piosenką zachowującą pozycję sprzed tygodnia jest "Rush" od Troye'a Sivana, a nowością na miejscu 19. kawałek "Nim zajdzie słońce" od Smolastego i Dody. Z zestawienia wypadł Mikolas Josef z numerem "Delilah.

O Wasze głosy w propozycjach walczą natomiast m.in.:

  • Alok & Ava Max - Car Keys
  • Taylor Swift - Cruel Summer
  • Aden Foyer - Other Side of the Moon
  • Taco Hemingway - Gelato

Kolejne notowanie Gorącej 20 Radia ESKA już 25 sierpnia. Zaprasza Michu Sobkowski!

Gorąca 20 Radia ESKA: #1. The Kolors - Italodisco