Kortez - wiek, wzrost, żona, dzieci, koncerty. Kim jest Kortez i jak się nazywa?

2022-05-19 14:47
Kortez - wiek, wzrost, żona, dzieci, koncerty. Kim jest Kortez i jak się nazywa?
Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER / EAST NEWS Kortez - wiek, wzrost, żona, dzieci, koncerty. Kim jest Kortez i jak się nazywa?

Kortez przez wiele lat wypracował sobie renomę i aktualnie jest jednym z czołowych artystów, który występuje z gitarą. Solowo zasłynął za sprawą megahitu Hej Wy, którego teledysk ma ponad 55 milionów wyświetleń. Jeśli chodzi o jego współprace, to najbardziej znany jest z utworu Początek, nagranego na potrzeby Męskiego Grania. Kim jest Kortez? Co trzeba wiedzieć na jego temat? Przekonajcie się sprawdzając najważniejsze szczegóły już teraz.

Spis treści

 1. Kortez - jak się nazywa?
 2. Kortez - wiek
 3. Kortez - wzrost
 4. Kortez - żona, dzieci
 5. Kortez - koncerty
 6. Kortez - piosenki, płyty

Kortez - wiek, wzrost, żona, dzieci, koncerty, czyli kwestie, które najbardziej interesują polskich internautów. Kim jest Kortez? Zastanawiacie się, jak Kortez naprawdę się nazywa? Jeśli poszukujecie najważniejszych odpowiedzi w temacie popularnego artysty, to dobrze trafiliście. Podrzucamy je w tym miejscu. Kortez uczył się grać na fortepianie i puzonie w szkole muzycznej w Krośnie. Niedługo później rozpoczął naukę gry na gitarze. Ma wyższe wykształcenie, które zdobył na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej.

GROMEE - kim jest? Żona, wzrost, wiek, dziecko, koncerty, biografia, płyta, hity, ciekawostki

Kortez - jak się nazywa?

Wiele osób zastanawia się, jak naprawdę nazywa się Kortez. To wiedza podstawowa, więc od razu informujemy, że Kortez to Łukasz Federkiewicz.

Kortez - wiek

Ile lat ma Kortez? Wiek popularnego artysty nie jest tajemnicą. Artysta urodził się 24 czerwca 1989 w Krośnie. W 2022 roku obchodzić będzie 33. urodziny.

Gromee o singlu nagranym razem z rumuńską gwiazdą ANTONIĄ

Kortez - wzrost

Wzrost Korteza nie jest znany.

Kortez - żona, dzieci

Żona Korteza wzbudza duże zainteresowanie internautów. Muzyk poznał swoją żonę na jej 18-urodzinach. Wspólnie mają syna, Jonathana, który przyszedł na świat w 2012 roku. Sam artysta mówił w rozmowie z magazynem Viva!: - Bardzo kocham swojego dzieciaka. Przy nim uczę się, jak być ojcem, ale też jak być mężczyzną i kumplem. Kortez rozstał się ze swoją żoną. Chciałby spędzać ze swoim synem jak najwięcej czasu, dlatego z poświęceniem pokonuje setki kilometrów. Płyta Mój Dom, a raczej jej okładka wyraźnie pokazuje, jak dużą miłością ojciec darzy swojego syna. Jemu też zadedykował utwór pt. Joe.

Kortez - koncerty

Koncerty Korteza to duża dawka uniesień na najwyższym poziomie. Artysta ma za sobą już kilkanaście występów w tym roku, a kolejne występy dopiero przed nim. Gdzie i kiedy zagra Kortez? Oto daty i miejsca:

 • 18 czerwca 2022: Kortez - koncert w Warszawie
 • 23 czerwca 2022: Kortez - koncert w Kostrzynei Nad Odrą
 • 24 czerwca 2022: Kortez - koncert we Wrześni
 • 21 lipca 2022: Kortez - koncert w Krakowie
 • 22 lipca 2022: Kortez - koncert w Ustroniu
 • 23 lipca 2022: Kortez - koncert w Opolu
 • 24 lipca 2022: Kortez - koncert w Wałbrzychu
 • 1 sierpnia 2022: Kortez - koncert w Sopocie
 • 2 sierpnia 2022: Kortez - koncert w Koszalinie
 • 10 sierpnia 2022: Kortez - koncert w Augustowie
 • 11 sierpnia 2022: Kortez - koncert w Kętrzynie
 • 12 sierpnia 2022: Kortez - koncert w Ostródzie
 • 16 sierpnia 2022: Kortez - koncert w Piotrkowie Trybunalskim
 • 17 sierpnia 2022: Kortez - koncert w Płocku
 • 18 sierpnia 2022: Kortez - koncert w Warszawie

Krystian Ochman - wiek, rodzina, wzrost, dziewczyna, dziadek, Eurowizja, pochodzenie

Kortez - piosenki, płyty

Kortez ma na koncie trzy studyjne albumy: Bumerang, Mój Dom oraz Mini Dom. Jego największym hitem jest piosenka Hej Wy, która pokryła się poczwórną platyną. We współpracy z Dawidem Podsiadło i Darią Zawiałow stworzył diamentowy singiel Początek. Za ten też utwór otrzymał Fryderyka.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze