Koniec zespołu Virgin. Doda ogłosiła trasę pożegnalną [DATY, MIASTA]

2019-03-11 12:25 k.w.
Doda i Virgin
Autor: Piotr Molecki/East News

Virgin to zespół, który z przerwami funkcjonuje od 2000 roku. Jego założycielem jest Tomasz Lubert - gitarzysta zespołu. W castingach na wokalistkę grupy zwyciężyła Dorota Doda Rabczewska, która zapewniła popularność zespołowi. Virgin ma na koncie 4 albumy - Virgin, Bimbo, Ficca oraz Choni. Niestety okazuje się, że zespół na dobre kończy działalność. Sprawdź, kiedy odbędą się pożegnalne koncerty.

Koniec Virgin - kończy się pewien rozdział w życiu artystycznym Dody. Gwiazda jest związana z zespołem od 2000 roku, kiedy to w castingu została wybrana wokalistką zespołu. Zespół ma na koncie takie hity jak Szansa, 2 Bajki, Dżaga czy Mam tylko ciebie. Okazuje się, że grupa ostatecznie żegna się z fanami. Doda ogłosiła daty pożegnalnej trasy koncertowej.

Przeczytaj także: Nietypowe zadanie od Dody. Kazała fanom... odejmować jej IQ!

Zobacz: Doda śpiewa największe hity światowych i polskich gwiazd muzyki!

Koniec Virgin - pożegnalna trasa koncertowa

Zespół Virgin kilkukrotnie rozpadał się, aby po kilku latach ponownie powrócić. Pierwszy rozpad nastąpił w 2007 roku. Tomasz Lubert wydał wówczas oświadczenie o zakończeniu działalności grupy z powodów osobistych oraz z różnic interesów członków zespołu. Wówczas Doda zaczęła karierę solową, a Lubert założył zespół Video. Grupa powróciła w 2014 roku. Zagrała wówczas kilka koncertów i wydała nagrany podczas koncertów materiał w formacie digital download. W 2016 Virgin wydał swoją ostatnią płytę - Choni, z której pochodzi utwór Niebezpieczna kobieta, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu Pitbull. Niebezpieczne kobiety Patryka Vegi.

Ostatnio na profilu Instagramowym Dody pojawiła się informacja o pożegnalnej trasie koncertowej Virgin. Artystka opublikowała daty 5 koncertów:

  • 24.05 – Nysa
  • 31.05 – Świdnica
  • 08.06 – Ruda Śląska
  • 15.06 – Kruszwica
  • 22.06 – Kluczbork
Najnowsze