Koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości - kto wystąpi? [PROGRAM]

i

Autor: MICHAL KOSC/REPORTER Teatr Wielki Opera Narodowa

Koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości - kto wystąpi 30.10.2018? [PROGRAM]

2018-10-29 13:59

Ten wyjątkowy koncert zorganizowano z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dowiedzcie się, kto podczas niego wystąpi.

Koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości - kto wystąpi? Takie pytanie zadają sobie wszyscy, którzy 30.10.2018 chcą obejrzeć wyjątkowy koncert w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Podczas wydarzenia organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP usłyszymy kompozycje wielkich polskich twórców. Warto już teraz poznać program koncertu.

Uroczysty koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej - PROGRAM

Podczas koncertu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości wykonane zostaną Fantazja polska gis-moll op. 19 na fortepian i orkiestrę Ignacego Jana Paderewskiego oraz Te Deum Polonia Pawła Łukaszewskiego. Te Deum Polonia to utwór na bas, chór i orkiestrę symfoniczną napisany na zamówienie prezydenta RP.

W koncercie wystąpią: Julia Kociuban, Wojciech Gierlach oraz Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego - Opery Narodowej pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego. Koncert odbędzie się 30.10.2018 o godzinie 21:00 i będzie transmitowany na żywo na antenie TVP1.

Ponadto, 30 października przed Teatrem Wielkim pojawi się instalacja artystyczna site-specific KOLUMNOSTAS 1918 – 2018, której autorem jest Jerzy Kalina. Instalacja powstała z inicjatywy KPRP z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zostanie otwarta w dniu koncertu i będzie ją można oglądać do końca roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE