Kolorowy wiatr - piosenka Edyty Górniak w wersji Zalewskiego i Smolika!

Kolorowy wiatr - piosenka Edyty Górniak w wersji Zalewskiego i Smolika!
Autor: BBC Earth / materiał prasowy Kolorowy wiatr - piosenka Edyty Górniak w wersji Zalewskiego i Smolika!

Kolorowy wiatr w wykonaniu Zalewskiego i Smolika to swoisty eko-manifest artystów i BBC Earth. Jak brzmi nowa wersja kultowego utworu Edyty Górniak? Posłuchajcie i przekonajcie się już teraz!

Krzysztof Zalewski i Smolik postanowili tchnąć nową energię w kultowy utwór, który dla wielu z nas był pierwszym manifestem ekologicznym i muzycznym hołdem oddanym naturze. Nowa aranżacja utworu Kolorowy wiatr z filmu Pocahontas w zestawieniu z wyjątkowymi ujęciami z serii mają przypominać o nietracącym na aktualności przesłaniu, że nasz unikalny świat nie jest nam dany na zawsze i jeżeli chcemy go ocalić, to musimy sobie przypomnieć jak żyć z nim w harmonii. Nowa wersja hitu Kolory wiatr z filmu Pocahontas, powstał z okazji premiery nowej serii przyrodniczej Planeta Doskonała w BBC Earth.

New Music Friday w Radiu ESKA - najgorętsze nowości stycznia 2021

Kolorowy wiatr 2021 - nowa wersja hitu Edyty Górniak

Kolorowy wiatr to swoisty hymn celebrujący wyjątkowość tego, co nas otacza. - Nie wyobrażam sobie utworu, który lepiej oddawałby przesłanie najnowszej serii BBC Earth mówiącej o tym, że wszystkie siły natury działają w sposób doskonały i nawet swą niszczycielską działalność potrafią zrównoważyć tak, by umożliwiać życie setkom tysięcy gatunków roślin i zwierząt, a także nam ludziom. Choć wobec ogromu natury zdajemy się być dość mali, to w naszych rękach jest dziś walka o jej przetrwanie. Mam nadzieję, że dzięki nowej aranżacji utworu wypracowanej wspólnie ze Smolikiem dotrzemy z tym ważnym przesłaniem jak najszerzej - mówi Krzysztof Zalewski.

Nowości Muzyczne 2021 - NOWE HITY, PŁYTY, PREMIERY, ZAPOWIEDZI

Smolik dodaje: - Oddajemy w Wasze ręce naszą wersję bardzo znanej, wręcz kultowej piosenki, z którą wielu z Was ma dużo miłych wspomnień. Zazwyczaj dotykanie takich świętości budzi we mnie obawy, ale zaproszenie od Krzyśka Zalewskiego i jego obecność, a przede wszystkim idea całej serii „Planety doskonałej” były wystarczającymi powodami by podjąć się tego wyzwania. Miłej podróży.

Za produkcję nowej wersji piosenki Kolorowy Wiatr w wykonaniu Zalewskiego odpowiada Smolik, a teledysk obrazują ujęcia z serii Planeta doskonała w BBC Earth.

Planeta doskonała - dokument

Planeta doskonała z narracją niezastąpionego Sir Davida Attenborough (premiera 31 stycznia na kanale BBC Earth) ukazuje, jak istotna dla życia na ziemi jest równowaga. Jest ona możliwa dzięki temu, że siły natury, takie jak: wulkany, światło słoneczne, pogoda czy oceany mogą mieć zarówno życiodajną jak i destrukcyjną moc. To samo dotyczy człowieka, który w serii ukazany jest, jako najnowsza siła wpływająca na stan naszego świata. Choć obecnie jego działalność jest w dużej mierze niszczycielska, to ma on również potencjał wpływać na życie naszej planety pozytywnie.

Nie jest jeszcze za późno na zatrzymanie postępujących zmian środowiskowych związanych z zaburzeniem przez człowieka naturalnej harmonii na Ziemi. Dlatego przy okazji premiery nowej serii BBC Earth wspólnie z polskimi artystami pragnie skłonić do refleksji nad naszą rolą  odbudowywaniu ekosystemu. W tym celu powstała nowa wersja utworu, który już 26 lat temu przestrzegał nas przed byciem zbyt pysznymi względem natury i podkreślał, że jesteśmy połączonym ze sobą światem, i to natura ten krąg życia wprawia w ruch.

Dokumenty przyrodnicze BBC Earth wraz z narracją Sir Davida Attenborough od lat stanowią niezwykłą platformę edukacji - pokazują zarówno zapierające dech w piersi obrazy ze świata naturalnego, jak i podkreślają wagę troski o naszą planetę. Najnowszą serię dokumentalną Planeta doskonała w polskiej wersji językowej można oglądać co niedzielę, od 31 stycznia o godz. 11:00 w BBC Earth.

Najnowsze