Kody QR w bankomatach. Policja ostrzega - możecie stracić pieniądze!

2018-12-29 20:30
Bankomat
Autor: East News / KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Na bankomatach w całym kraju pojawił się tajemnicze kody QR. Co one oznaczają? Policja wydała ostrzeżenie! 

W obecnych czasach niemal każdy z nas jest posiadaczem karty debetowej lub kredytowej. Chociaż cenimy sobie coraz bardziej transakcje przy pomocy terminala, w różnych sytuacjach przydaje się również gotówka. Wtedy udajemy się do najbliższego bankomatu. To własnie one padły celem oszustów. Jeśli widzieliście na jednym z nich podejrzaną naklejkę koniecznie to zgłoście! 

Horoskop 2019 - zodiak. Co czeka Cię w tym roku?

Kody QR na bankomatach - skąd się wzięły? 

Na bankomatach pojawiły się tajemnicze naklejki z kodem QR. Nie należy ich jednak skanować! Automatycznie uruchomiamy wtedy aplikację wysyłającą SMS Premium bez wiedzy użytkownika. Spowoduje to naliczenie wysokich opłat. Naklejki umieszczają przestępcy, którzy liczą na nasza naiwność. 

Kody QR - ostrzeżenia policji 

Policja podkreśla, że wyłudzenie pieniędzy poprzez SMS Premium może nie być jednym skutkiem zeskanowania kodu. W oficjalnym komunikacie, jaki został umieszczony w internecie możemy przeczytać: 

Ponadto podkreślenia wymaga fakt, że kody QR mogą nie tylko inicjować wskazane wyłudzenie, mogą również zostać wykorzystane do podstawiania oszukańczych platform, których celem może być wyłudzenie loginów i haseł do serwisów pocztowych, mediów społecznościowych, bankowości elektronicznej, usług publicznych, jak również do zainfekowania smartfonów szkodliwym oprogramowaniem.

Całe obwieszczenie znajdziecie TUTAJ. Jeśli widzieliście gdzieś niebezpieczną naklejkę koniecznie poinformujcie o tym policję, straż miejską i obsługę bankomatu. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze