Kim Lee

i

Autor: Screen z YouTube/Kim Lee

Kim Lee nie żyje! Co się stało polskiej drag queen?

2020-12-19 13:33

Kim Lee nie żyje! W sobotni ranek i południe, sieć obiegła smutna informacja o śmierci jednej z najsłynniejszych polskich drag queen. Co było przyczyną? Ile lat miała Kim Lee? Najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

Kim Lee nie żyje! Co się stało polskiej drag queen? W sobotnie południe 19 grudnia 2020 roku, w intrenecie pojawiły się smutne informacje. Nie żyje Kim Lee, czyli tak naprawdę Andy Nguven - najpopularniejsza polska drag queen. Andy wcielał się w rolę dowcipnej, kolorowej i radosnej artystki od blisko 18 lat! Co się stało? Co było przyczyną zgonu? Jak się okazuje, stan drag queen od jakiegoś czasu był już bardzo poważny, o czym można było dowidzieć się z jej mediów społecznościowych. Przyczyna? Zakażenie koronawirusem. Kim Lee leżała w szpitalu pod respiratorem przez prawie miesiąc. Jej stan był ciężki. Dodatkowo artystka była w stanie śpiączki farmakologicznej i niestety z piątku na sobotę zmarła. Informacja o śmierci Kim Lee została umieszczona na oficjalnym koncie artystki na Facebooku.

Kim Lee - kto to?

Kim Lee to tak naprawdę Andy Nguyen. To on przyleciał z Wietnamu do Polski w latach 90. Zaczął studiować w stolicy na wydziale fizyki jądrowej, jednak jak się szybko okazało, scena drag okazała się jego największą pasją. Od 18 lat wcielał się w postać Kim Lee i występował na wielu scenach - nawet w teatrach, jako performer drag queen, burleski i boyleski. Kim Lee zmarła 18 grudnia 2020 roku.

ESKA XD #012
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE