eurowizja 2024

Kim jest LUNA? To ona reprezentuje Polskę na Eurowizji 2024!

2024-05-07 19:35

Luna jest polską reprezentantką na Eurowizji 2024. W Szwecji zaprezentuje piosenkę "The Tower". Co wiemy o pierwszej Polce, której zdjęcie pojawiło się na Times Square w Nowym Jorku? Udział w konkursie to jej marzenie od kilku lat!

Spis treści

  1. Luna - imię i nazwisko
  2. Luna - wiek
  3. Luna - pseudonim
  4. Luna - piosenka
  5. Luna - Eurowizja 2024

Eurowizja 2024 - kim jest Luna? Co wiemy o wokalistce, która reprezentuje Polskę z utworem "The Tower" na Eurowizji 2024? Wyborowi reprezentanta na Eurowizję zawsze towarzyszą ogromne emocje. W tym roku jedną z faworytek do zaśpiewania na scenie w szwedzkim Malmo od początku była Luna - oryginalna artystka, która ma już na swoim koncie doskonale przyjęty album studyjny "Nocne zmory", ale i duet z również starającą się o możliwość reprezentowania Polski w konkursie Justyną Steczkowską. Wydając swoją eurowizyjną propozycję "The Tower", Luna zmieniła dotychczasowe brzmienie. Jak sama bowiem obwieściła, właśnie tym kawałkiem zdecydowała się przywitać słuchaczy w nowej erze - erze popu. Do tej pory o wokalistce nie było bardzo głośno w mediach głównego nurtu. Na długo umieszczono ją bowiem w szufladce "alternatywny pop". Luna mówi jednak nie "szufladkowaniu" artystów i udowadnia, że ma wiele do zaprezentowania. Sprawdźcie, co o wiemy o reprezentantce Polski na Eurowizji.

Eurowizja 2024 - ostatnia próba Polski przed półfinałem. Luna zamknęła usta krytykom?!

Eurowizja 2024. Luna tuż przed występem ujawnia nam kulisy wielkiego konkursu. "Jest trochę stresu, ale..."

Luna - imię i nazwisko

Jak nazywa się Luna? Prawdziwe imię i nazwisko Luny to Aleksandra Wielgomas. Jako Luna zadebiutowała oficjalnie w 2020 roku. Tylko u nas, w rozmowie z ESKA.pl, wschodząca gwiazda polskiej sceny wyjawiła, że zdecydowała się na zmianę imienia. Już niebawem będzie po prostu Luną.

Powiem ci taki news, że za chwilę będę już miała tylko na imię Luna, ponieważ zmieniam. Tak bardzo poczułam tę energię, że naprawdę jestem tą Luną, że ja się tak w pełni nią czuję. To nie jest moja maska artystyczna - wyjawiła w wywiadzie.

Luna - wiek

Autorka hitu "The Tower" urodziła się 28 sierpnia 1999 w Warszawie. Co ciekawe - właśnie tego dnia miejsce miała pełnia Księżyca. Luna śmieje się, że to właśnie przez ten fakt jest niespokojna w nocy.

Luna - pseudonim

Skąd w ogóle wziął się pomysł na taki pseudonim artystyczny? Zamiłowanie do Księżyca to jedno. Luna też... lunatykuje. 

Teraz już mniej i rzadziej mi się to zdarza, ale potrafiłam lunatykować. Potrafiłam np. napisać piosenkę, tzn. "piosenkę". Nie wiem, czy to można nazwać piosenką, ale potrafiłam pisać różne rzeczy przez sen. Gdy mieszkałam z moją mamą, potrafiłam zejść z mojego pokoju do kuchni, wstawić wodę na herbatę albo zacząć coś grać na pianinie. Ona przerażona: "Co się dzieje? Jakaś muzyka w nocy", a ja nieprzytomna - opowiedziała nam przed kamerami.

Luna - piosenka

Eurowizja 2024 to wielkie marzenie Luny. Artystka myślała o udziale w konkursie już od kilku lat, jednak dopiero teraz zdecydowała się na zgłoszenie swojej piosenki. Utwór "The Tower" opowiada o znalezieniu w sobie wewnętrznej siły. Jak zdradziła nam wokalistka, kawałek powstał z myślą nie o niej, a o wszystkich słuchaczach, którzy będą mogli się z nim utożsamiać i tak jak Luna, znaleźć w sobie moc.

Luna - Eurowizja 2024

To właśnie Luna poleci reprezentuje nasz kraj na Eurowizji 2024 z piosenką "The Tower". Artystka zaprezentuje się w pierwszym półfinale, który odbędzie się 7 maja 2024 roku.