Gwiazdy

Eurowizja 2024 - ostatnia próba Polski przed półfinałem. Luna zamknęła usta krytykom?!

2024-05-07 16:35

Luna już dzisiaj wystąpi na Eurowizji 2024! 7 maja to dzień pierwszego półfinału i jednym z państw, które będzie walczyło o awans do wielkiego finału, będzie Polska. W godzinach popołudniowych w Malmö odbyła się ostatnia próba generalna. Mieliśmy okazję ją zobaczyć. Jak poszło naszej reprezentantce? Czy jednak nie będzie tak źle, jak wszyscy obstawiali?

Eurowizja 2024 to bez wątpienia największe wyzwania w karierze Luny. Młoda piosenkarka, która jeszcze do niedawna nie była znana szerokiej publiczności, została rzucona na głęboką wodę. Jurorzy w polskich preselekcjach zdecydowali, że to jej piosenka "The Tower" była najlepszą kandydaturą. Pierwsze występy na żywo nie spotkały się jednak z dobrym odbiorem. Lunie zarzucano, że fałszuje. Eksperci od Eurowizji też nie byli zbyt optymistyczni w kwestiach wyniku naszej gwiazdy. Czy Polska ma szansę na awans do finału? Mieliśmy okazję zobaczyć aż trzy próby Luny i mamy pewne wnioski. Być może wcale nie będzie tak źle, jak internauci się spodziewali. Czego należy się spodziewać po dzisiejszym występie?

Eurowizja 2024 - o której godzinie Polska? Kiedy występ Luny w pierwszym półfinale 7.05.2024?

Eurowizja 2024 - główni faworyci do zwycięstwa

Próby Luny przed Eurowizją 2024

Występ Luny to złożony spektakl. Aż dwie zmiany stroju, tancerze wykonujący choreografie w stylu współczesnym, nowoczesne wizualizacje i dwie ogromne wieże na scenie. Początkowo zastanawiano się, czy to nie za dużo. Uważamy jednak, że wizualnie to show się broni i to jeden z lepiej zrobionych występów Polski w ostatnich latach. Nie jest perfekcyjny, ale widać poprawę po radykalnych zmianach w delegacji. Największym problemem od początku był jednak wokal Luny. Trzeba przyznać, że pierwsza próba generalna, która odbyła się w poniedziałek, pod tym względem nie wypadła najlepiej. Z każdym podejściem było jednak widać poprawę. Ostatnia próba generalna bez wątpienia była najlepszym występem Luny i można się spodziewać, że podczas dzisiejszego półfinału wszystko pójdzie dobrze.

Jak głosować na Polskę? 

Podczas Eurowizji warto pamiętać, że należy kibicować swoim reprezentantom. Główne hasło konkursu to "zjednoczeni przez muzykę". Oczywiście będąc w Polsce nie będzie można głosować na Lunę, ale emigranci i turyści przebywający w innych zakątkach Europy będą mogli to zrobić. TUTAJ wyjaśniamy, jak pomóc Lunie awansować do sobotniego finału.