Kim jest Lucy Australopithecus? Bohaterka Google Doodle zawdzięcza imię HITOWI MUZYCZNEMU!

2015-11-25 0:41
Lucy w Google Doodle
Autor: fot. screen z Google Doodle 24.11.2015 Lucy Australopithecus - kim jest bohaterka Google Doodle? Dziś 41. rocznica odnalezienia Lucy!

Kim jest Lucy Australopithecus?  To bohaterka Google Doodle 24 listopada 2015 roku. Lucy była przełomowym momentem, jeśli chodzi o określenie pochodzenia człowieka. Dziś obchodzimy 41. rocznice tego historycznego kroku milowego. Zdaniem paleoantropologów człowiek pochodzi pochodzi od małpy. Sprawdź więcej informacji i poznaj Lucy - na Eska.pl!

Kim jest Lucy Australopithecus? To australopitek -  bohaterka Google Doodle 24.11.2015. Właśnie w tym dniu, dokładnie 41 lat temu grupa badaczy odnalazła 40% szkieletu żeńskiego osobnika. Szkielet australopiteka To było przełomowe odkrycie, które wpłynęło na naukę wiedzę ludzkości na temat "starego" człowieka. Zdaniem paleoantropologów, którzy podpierają się licznymi badaniami - człowiek pochodzi od małpy. Do 1974 roku nikt nie brał pod uwagę tego, że człowiek faktycznie mógł mieć początki w Afryce. 

Kim jest Lucy Australopithecus - bohaterka Google Doodle

Lucy - australopitek to znalezisko pochodzące sprzed 3,2 miliona lat! Zdaniem badaczy z jednego z uniwersytetów - Lucy żyła 25 lat i ważyła 30 kilogramów. Naukowcy przypuszczają, że miała ponad metr wzrostu. Odnalezionych zostało blisko 47 kości, ale porównując poprzednie odkrycia, było to duże osiągnięcie. Jej szkielet daje nam prawo sądzić, że już kiedyś "stary" człowiek był dwunożnym, lekko zgarbionym osobnikiem z ludzkim ciałem lecz z małpią głową. To niezwykle ważne informacje, jednak kilka kwestii wciąż zostaje nierozstrzygniętych. Do dziś nie znamy budowy szkieletu dłoni i stóp. 

Lucy Australopithecus - skąd imię?

Lucy została uznana pierwszą damą w dziejach paleoantropologii. Skąd pomysł na nadaniu odkryciu imienia? Wszystko to dzięki piosence "Lucy in the Sky with Diamonds" zespołu The Beatles. Był to ulubiony przebój odkrywców!

 

 

Najnowsze