zmiana czasu

i

Autor: pexels/energepic.com

Kiedy zmiana czasu na letni 2023? Czy w ten weekend przestawiamy zegarki?

2023-03-25 18:05

Zmiana czasu z zimowego na letni zbliża się nieuchronnie. Wskazówki przestawiamy co roku: jesienią - na czas zimowy i na początku wiosny - na czas letni. Choć praktyka ta budzi wiele kontrowersji, to niezmiennie jest ona ważną czynnością, którą wykonujemy dwa razy w roku. Kiedy zmiana czasu na letni 2023? Czy w ten weekend przestawiamy zegarki?

Kalendarzowa wiosna rozpoczęła się już na dobre. Dni stają się coraz dłuższe,a promienie słońca coraz cieplejsze. Oznacza to, że wielkimi krokami zbliża się zmiana czasu zimowego na letni 2023. Obowiązująca dyrektywa UE mówi o tym, że W całej Unii Europejskiej do czasu zimowego wraca się w ostatnią niedzielę października, a na czas letni przechodzi się pod koniec marca. Choć większość urządzeń elektronicznych, które połączone są z internetem, zmieni czas automatycznie, to warto pamiętać, kiedy jest zmiana czasu na letni 2023 i o której przestawiamy zegarki. Szczególnie, że od tego czasu w naszym rytmie dobowym zajdzie sporo zmian. Pomimo tego, że praktyka ta ma wielu przeciwników, rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na całym świecie.

Płaszcze wiosna 2023 - najmodniejsze stylówki, które musisz mieć w szafie!

Co fajnego ma Baśka? Polacy nie znają klasycznych hitów! | Dokończ Piosenkę #4

Zmiana czasu na letni 2023 - kiedy?

Dokładna data przestawiania zegarków 2023 powinna być wszystkim znana. Czas zimowy obowiązuje od ostatniej niedzieli października do ostatniej niedzieli marca. Oznacza to, że w tym roku praktyka ta będzie miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę z 25 na 26 marca.

Zmiana czasu na letni 2023 - o której godzinie?

Zmiana czasu na letni oznacza, że będziemy przestawiać zegarki o jedną godzinę do przodu, czyli z 2:00 na 3:00. Niestety nie jest to zbyt dobra informacja dla wszystkich śpiochów. Tej nocy będziemy spać godzinę krócej. Warto jednak pamiętać o tym, że choć ten dzień będzie o godzinę krótszy, to w pozostałe coraz dłużej będziemy mogli cieszyć się słońcem.

Horoskop miłosny na wiosnę 2023. Te znaki zodiaku będą mieć sporo kłopotów

Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE