Kiedy wyniki matur 2020? Gdzie sprawdzić WYNIKI online?

2020-08-10 8:03 Rafał Wróblewski
Kiedy będą wyniki matur 2020? Gdzie sprawdzić WYNIKI online?
Autor: Adam Staskiewicz / East News Kiedy będą wyniki matur 2020? Gdzie sprawdzić WYNIKI online?

Wyniki matur 2020 coraz bliżej! Uczniowie po stresie egzaminacyjnym, teraz wyczekują ogłoszenia rezultatów ich kilkuletniej pracy. Kiedy będą wyniki matury? Gdzie maturzyści mogą sprawdzić, czy zdali najważniejszy egzamin w życiu? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły na ESKA.pl!

Spis treści

  1. Kiedy będą wyniki matur 2020? DATA, TERMIN
  2. Matura 2020 - gdzie sprawdzić WYNIKI online

Kiedy będą wyniki matur 2020? Gdzie sprawdzić WYNIKI online? Te dwa pytania zadają sobie osoby, które z niecierpliwością wyczekują i nie mogą się doczekać aż wyniki matury 2020 w internecie będą dostępne. Najbardziej zniecierpliwione są osoby, które nie do końca radzą sobie na przykład z matematyką i liczą, że uda im się przekroczyć magiczny, 30 procentowy próg zdawalności. Na wyniki matur 2020 czekają również osoby chcące zakwalifikować się do wymarzonej wyższej szkoły. Osoby z największą liczbą punktów brane są w pierwszej kolejności pod uwagę przy rekrutacji. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ nie odbył się egzamin dojrzałości w części ustanej. Decyzję o takim rozwiązaniu podjęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia, a wszystko za sprawą pandemii koronawirusa.

Kiedy będą wyniki matur 2020? DATA, TERMIN

Wyniki matur 2020 to obecnie najbardziej wyczekiwany moment przez wszystkich tegorocznych absolwentów. Termin ogłaszania wyników egzaminu maturalnego do 11 sierpnia 2020 roku. Jeśli ktoś nie zda matury z jednego przedmiotu, to ma prawo do poprawki, która odbędzie się we wrześniu. Osoby poprawiające maturę, wyniki otrzymają dopiero 30 września.

Zobacz: Rekrutacja na studia 2020 - TERMINY. Kiedy rusza i jak będzie wyglądać?

Matura 2020 - gdzie sprawdzić WYNIKI online

Gdzie sprawdzić wyniki online matury 2020? Będą one dostępne dla każdego, kto pisał egzamin dojrzałości w tym roku, już 11 sierpnia 2020. Zostaną one umieszczone między godziną 8:00 a 10:00 na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. W szkole powinniście otrzymać login i hasło, które posłuży wam do sprawdzenia wyników. 

Matura z polskiego 2020. Jak poradzili sobie uczniowie z Rzeszowa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze