Kiedy Środa Popielcowa 2021? Kiedy koniec karnawału?

2021-01-19 15:18 MK
Środa Popielcowa
Autor: Damian KLAMKA/East News

Karnawał 2021 rozpoczął się na dobre. I choć w tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, znacznie różni się od tych, które znamy z lat ubiegłych, to warto wiedzieć, kiedy się zaczyna i kiedy kończy. Symbolicznym końcem karnawału jest rozpoczynająca wielki post Środa Popielcowa. Kiedy wypada w tym roku?

Środa Popielcowa 2021 - kiedy wypada w tym roku? Ta wiedza na pewno będzie przydatna dla wielu osób. W Święto Trzech Króli oficjalnie rozpoczęliśmy karnawał. Niestety, wskutek pandemii koronawirusa możliwości do świętowania jest jednak niewiele. Mimo tego warto wiedzieć, do kiedy trwa okres kojarzony z zabawami i tłustym czwartkiem, rozpoczynającym ostatni tydzień karnawału.

Symbolicznym zakończeniem karnawału jest inaugurująca wielki post Środa Popielcowa. Dla katolików to ważne święto, choć nie jest ono nakazane. Oznacza to, że wierni nie muszą tego dnia brać udziału w nabożeństwie. Środa Popielcowa to jednak jeden z tych dni, kiedy wierzących obowiązuje ścisły post. Zgodnie z tradycją Środa Popielcowa ma miejsce dokładnie czterdzieści dni przed rozpoczęciem Wielkanocy. Jak wypada w tym roku? Kiedy jest Środa Popielcowa 2021?

Środa Popielcowa 2021 - kiedy wypada?

W tym roku Środa Popielcowa wypada dokładnie 17 lutego. Tego dnia podczas nabożeństwa kapłani będą posypywać głowy wiernych popiołem i tego dnia rozpocznie się wielki post. Oznacza to, że tym samym 17 lutego zakończy się karnawał. Święta wielkanocne w 2021 rozpoczną się natomiast w niedzielę, 4 kwietnia.

ESKA XD #014
Najnowsze