Kiedy spadnie ŚNIEG? Zima 2018/2019 zaatakuje w STYCZNIU! [POGODA]

2018-11-08 13:32
Kiedy spadnie ŚNIEG? Zima 2018/2019 zaatakuje w STYCZNIU! [POGODA]
Autor: Stanislaw Kowalczuk/East News

Kiedy spadnie śnieg? Czekacie na pierwsze opady białego puchu? Nie będziecie musieli długo czekać! Sprawdźcie szczegóły na ESKA.pl!

Kiedy spadnie śnieg 2018/2019? Zima pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Zawsze zaskakuje mieszkańców, służby miejskie, a przede wszystkim kierowców. Tak było, gdy pierwszy śnieg spadł na Dolnym Śląsku w październiku 2018. Co prawda nie były to obfite opady, to jednak zrobiły nieco zamieszania. Kiedy spadnie śnieg, który utrzyma się dłużej na powierzchni? Najszybciej pod koniec listopada w górach!

Kiedy spadnie śnieg - prognoza pogody

Długoterminowa prognoza pogody najlepiej pokazuje, kiedy spadnie śnieg w Polsce. Na pierwsze obfite opady śniegu najbardziej liczą najmłodsi. Tradycyjnie najpierw biały puch pojawi się w górach: Karpacz, Szklarska Poręba czy Zakopane. Spodziewajcie się, że sporo śniegu spadnie pod koniec listopada. W górach od tego momentu przez długi czas będzie panować zimowy klimat!

Kiedy spadnie śnieg w Warszawie? Mieszkańcy centrum i okolic pierwszych obfitych opadów śniegu mogą się spodziewać dopiero w połowie stycznia. Wtedy też temperatury będą bardzo niskie. Natomiast mniejsze, topniejące opady zapowiadane są na drugą połowę grudnia. W zasadzie taka sytuacja będzie mieć miejsce również w Poznaniu, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku i we Wrocławiu. W Krakowie synoptycy spodziewają się śniegu, który utrzyma się dłużej na ziemi, w okolicach 18 grudnia. 

Najnowsze