Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2023? Jest dokładna data uderzenia bestii ze wschodu!

i

Autor: Kamil Krukiewicz/REPORTER/EAST NEWS Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2023? Jest dokładna data uderzenia bestii ze wschodu!

POGODA

Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2023? Jest dokładna data uderzenia bestii ze wschodu!

2023-11-13 7:53

Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2023? Jedna duża fala chłodu, mrozu, solidnych opadów białego śniegu nastąpi w tym roku. Pierwszy śnieg już za nami, ale najgorsze pod tym względem dopiero ma się wydarzyć. Eksperci meteo postanowili sprawdzić długoterminowe prognozy pogody, z których jasno wynika, kiedy uderzy "bestia ze wschodu". Jaka będzie pogoda w nadchodzących tygodniach? Ile stopni i gdzie najzimniej? Prognoza do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2023? Dokładna data
  2. Śnieg w Polsce 2023 - pogoda

Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2023? Jest dokładna data uderzenia bestii ze wschodu i macie trochę czasu, żeby się przygotować do mrozów! Synoptycy zapowiadali, że w przedostatni weekend października towarzyszyć nam będą solidne opady śniegu. Jednak nieco później ich przewidywania nagle się zmieniły. Zamiast chłodu, mrozu, w prognozie pojawiły się opady deszczu, a także temperatury od 15 stopni na wschodzie, 19 w centrum do 22 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiele osób odetchnęło z ulgą, że zima w Polsce 2023 jeszcze nie przyszła. Wszystko jednak jest przed nami. Kiedy będzie śnieg? Kolejne prognozy jasno wskazywały, że biało ma zrobić się w drugiej połowie listopada. Eksperci meteo pokusili się nawet o podanie dokładnej daty opadów śniegu i teraz ich zapowiedzi uległy zmianom. Wszystko wraz z najnowszymi prognozami.

Gromee nagrał hit "Lover" z gwiazdą amerykańskiego Idola. Kaeyra zawładnie polską sceną!

Zima wróciła do Warszawy! Ulice zasypane śniegiem .

Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2023? Dokładna data

Pierwszy śnieg w Polsce jesienią 2023 już spadł. Mieszkańcy miejscowości położonych niedaleko gór mogli zobaczyć na swoich parapetach czy na drzewach biały puch. Ten jednak, w wyniku dodatniej temperatury, szybko topniał. Niewątpliwie to, kiedy spadnie śnieg w Polsce najbardziej interesuje kierowców, którzy już teraz powinni pomyśleć o zmianie opon. Prognozy zmieniają się praktycznie z dnia na dzień, ale bardziej odważni synoptycy mocno ufają swoim modelom pogodowym. Czasami jest to błędne, tak jak w tym przypadku. Początkowo zapowiedzieli, że po 20 listopada będziemy mieć do czynienia z atakiem "bestii ze wschodu". Teraz jednak prognoza wygląda zupełnie inaczej i po 20 listopada ma być pogodnie, a co najważniejsze bez opadów. Pogoda zepsuje się po 26 listopada. Na niebie dużo gęstych chmur, ale wtedy opady śniegu również nie są spodziewane. Według najnowszej prognozy, która pojawiła się 31.10.2023, śnieg ma spaść dopiero w okolicach 10 grudnia. To duży mróz nocą, nad ranem, ale przede wszystkim opady śniegu, które dadzą się mocno we znaki. Jeśli coś się zmieni, to zaktualizujemy ten artykuł!

Śnieg w Polsce 2023 - pogoda

Śnieg w Polsce 2023 jednych ucieszy, a drugich z pewnością zmartwi. Wszystko ze względu na kwestie ekonomiczne, bo będzie można się spodziewać, że ceny wówczas poszybują w górę. Koszt węgla, ropy, gazu, czy innych surowców będzie wyższy, bo zapotrzebowanie gwałtownie wzrośnie. Po 20 listopada opady białego puchu zapowiadane są na południu Polski, a dokładniej w podgórskich miejscowościach. W centrum kraju, na wschodzie i na południu śnieg ma spaść w okolicach 10 grudnia. Na termometrach, w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Białymstoku, czy Dąbrowie Górniczej, wówczas zobaczycie od -2 do 2 stopni Celsjusza w dzień i od -8 do -3 stopni Celsjusza w nocy. Jedynie we Wrocławiu spodziewane jest słońce i temperatury sięgające 4 stopni Celsjusza w dzień i -4 stopni Celsjusza w nocy.

Zima 2023 - w listopadzie się zacznie! Bestia ze wschodu uderzy z dużą siłą

Z ciekawości sprawdziliśmy, jak wygląda długoterminowa prognoza pogody na grudzień 2023. Do długofalowych zapowiedzi ekspertów meteo należy podchodzić z dystansem, ale wiele wskazuje na to, że miesiąc bardzo mokry. Opady śniegu będą rzadkością, ale deszcz ma padać praktycznie każdego dnia. Wyjątkiem jest okres świąteczny i przełom roku 2023 z 2024. Wtedy na niebie dużo słońca i ujemne temperatury. W grudniu na termometrach od -3 do 8 stopni Celsjusza w dzień i od -13 do -7 stopni Celsjusza w nocy w całym kraju. Większe opady śniegu nie są spodziewane. Jedynie deszcz i gęste mgły ograniczające widoczność na drodze.

Listen on Spreaker.