Kiedy religia na maturze? Minister podał możliwą datę

Matura
Autor: Jaroslaw Respondek/REPORTER

Religia na maturze już pewna? Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski wypowiedział się na temat wprowadzenia religii jako przedmiotu dodatkowego na egzaminie maturalnym. Członek resortu zapowiedział również, kiedy można się tego spodziewać.

Kiedy religia będzie możliwa do zdawania na maturze? Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski wypowiedział się na temat wprowadzenia kolejnego przedmiotu dodatkowego, z którego chętni uczniowie będą mogli rozwiązać arkusz egzaminacyjny. Temat matury z religii powraca jak bumerang właściwie od 2006 roku, kiedy to ministrem edukacji był jeszcze Roman Giertych. Na nowo o pomyśle zrobiło się głośno na początku tego roku, gdy dziennikarze TVN24 poinformowali o planach Ministerstwa Edukacji i Nauki, aby religia była kolejnym przedmiotem, z którego będzie można zdać maturę. Ważna informacja jest taka, że religia oczywiście nie będzie przedmiotem obowiązkowym, a dodatkowym, co oznacza, że do rozwiązywania arkuszy przystąpią tylko ci maturzyści, którzy zadeklarowali taką chęć. Teraz na temat planów realizacji postulatu dotyczącego wprowadzenia matury z religii wypowiedział się wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski. Członek resortu zdradził na antenie Radia Zet, w którym roku można spodziewać się matury z religii.

Kiedy matura z religii? Jest wstępna data!

Wiceminister wyjaśnił w rozmowie, że nie widzi żadnych przeciwwskazań, by zrealizować pojawiające się już od kilkunastu lat postulaty. Zapytany o to, kiedy będzie można spodziewać się wprowadzenia matury z religii odpowiedział.

Powinno minąć 2-3 lata, zanim pojawi się na maturze, bo trzeba to formalnie przygotować. Może 2024 rok?

Dariusz Piontkowski zdradził także, że Ministerstwo Edukacji i Nauki rozważa pomysł, aby dać uczniom możliwość wyboru uczestniczenia na zajęcia związane z etyką, gdy nie są oni wyznawcami żadnej religii. 

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Najnowsze