Kiedy będą zdalne lekcje 2021? Jasna i stanowcza deklaracja ministra!

2021-11-01 14:30

Nauka zdalna w listopadzie 2021 jest możliwa? Zdecydowanie, to jeden z najgorętszych tematów, w ostatnim czasie. Rodzice, nauczyciele, ale przede wszystkim uczniowie zastanawiają się, czy w związku z rosnącą liczbą zachorowań nastąpi przejście na tryb nauki na odległość. Do sprawy odniósł się minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek. Co wiadomo, jeśli chodzi o naukę zdalną? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Kiedy będą zdalne lekcje 2021? Zdecydowanie to jedno z najpopularniejszych pytań w ostatnim czasie. To czy będą zdalne w listopadzie 2021 interesuje zarówno rodziców, nauczycieli, jak i w szczególności uczniów. Rośnie liczba dziennych zakażeń, a eksperci zapowiadają, że to dopiero początek. Przewidują jednocześnie, że szczyt czwartej fali nadejdzie w grudniu. Jak na to reaguje minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek? Szef MEiN był pytany antenie radiowej Jedynki o sytuację epidemiczną i tryb funkcjonowania szkół, m.in. o to, czy nauka nie powinna przejść w tryb zdalny ze względu na właśnie czwartą falę. 

12 listopada wolne? Czy dzień po Święcie Niepodległości trzeba iść do szkoły i pracy?

Kolońska I Szlugi - byliśmy na planie teledysku sanah! [TYLKO U NAS]

Kiedy będą zdalne lekcje 2021? [KOMENTARZ]

Dopóki to możliwe, a póki co nie jest przewidywana zmiana, nauka stacjonarna będzie kontynuowana - powiedział w niedzielę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zapewnił, że między nim, a ministrem zdrowia nie ma dysonansu w tej sprawie. Słucham cały czas ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, którego niezwykle szanuję i cenię. Słucham Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztofa Saczki, którego też bardzo szanuję i cenię. Do tej pory nie spotkałem żadnego zdania, czy też nie trafił do mnie żaden komentarz z ich strony, żeby ogóle zastanawiać się nad tym - powiedział minister.

Mamy pełną świadomość tego, że przy drugiej i trzeciej fali sytuacja wyglądała inaczej niż przy czwartej fali. Tam była konieczność podejmowania takich decyzji, żeby przeciąć komunikację społeczną, kontakty społeczne w ramach których wirus się rozprzestrzenia. Dziś sytuacja jest inna, jest ciężka, ale nie tak, jak przy drugiej i trzeciej fali - ocenił Czarnek.

Sonda
Czy nauka zdalna powinna obowiązywać od listopada 2021?

Minister zaznaczył, że dopóki będzie to możliwe, a póki co nie jest przewidywana zmiana, nauka stacjonarna będzie kontynuowana. Ona jest potrzebna, konieczna wręcz - zaakcentował i dodał: - Spodziewam się, że najpierw, jeśli by do tego dochodziło, to będziemy mieli ograniczenia w innych sferach życia publicznego, a nie w szkole, bo wszyscy mamy świadomość, że nauka zdalna wyrządziła potężna straty zarówno w wiedzy, jak i kondycji fizycznej oraz psychicznej naszych uczniów.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze