Kiedy będą zdalne lekcje 2021? Jasna i stanowcza deklaracja ministra!

2021-11-01 14:30

Nauka zdalna w listopadzie 2021 jest możliwa? Zdecydowanie, to jeden z najgorętszych tematów, w ostatnim czasie. Rodzice, nauczyciele, ale przede wszystkim uczniowie zastanawiają się, czy w związku z rosnącą liczbą zachorowań nastąpi przejście na tryb nauki na odległość. Do sprawy odniósł się minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek. Co wiadomo, jeśli chodzi o naukę zdalną? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Kiedy będą zdalne lekcje 2021? Zdecydowanie to jedno z najpopularniejszych pytań w ostatnim czasie. To czy będą zdalne w listopadzie 2021 interesuje zarówno rodziców, nauczycieli, jak i w szczególności uczniów. Rośnie liczba dziennych zakażeń, a eksperci zapowiadają, że to dopiero początek. Przewidują jednocześnie, że szczyt czwartej fali nadejdzie w grudniu. Jak na to reaguje minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek? Szef MEiN był pytany antenie radiowej Jedynki o sytuację epidemiczną i tryb funkcjonowania szkół, m.in. o to, czy nauka nie powinna przejść w tryb zdalny ze względu na właśnie czwartą falę. 

12 listopada wolne? Czy dzień po Święcie Niepodległości trzeba iść do szkoły i pracy?

Kolońska I Szlugi - byliśmy na planie teledysku sanah! [TYLKO U NAS]

Kiedy będą zdalne lekcje 2021? [KOMENTARZ]

Dopóki to możliwe, a póki co nie jest przewidywana zmiana, nauka stacjonarna będzie kontynuowana - powiedział w niedzielę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zapewnił, że między nim, a ministrem zdrowia nie ma dysonansu w tej sprawie. Słucham cały czas ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, którego niezwykle szanuję i cenię. Słucham Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztofa Saczki, którego też bardzo szanuję i cenię. Do tej pory nie spotkałem żadnego zdania, czy też nie trafił do mnie żaden komentarz z ich strony, żeby ogóle zastanawiać się nad tym - powiedział minister.

Mamy pełną świadomość tego, że przy drugiej i trzeciej fali sytuacja wyglądała inaczej niż przy czwartej fali. Tam była konieczność podejmowania takich decyzji, żeby przeciąć komunikację społeczną, kontakty społeczne w ramach których wirus się rozprzestrzenia. Dziś sytuacja jest inna, jest ciężka, ale nie tak, jak przy drugiej i trzeciej fali - ocenił Czarnek.

Sonda
Czy nauka zdalna powinna obowiązywać od listopada 2021?

Minister zaznaczył, że dopóki będzie to możliwe, a póki co nie jest przewidywana zmiana, nauka stacjonarna będzie kontynuowana. Ona jest potrzebna, konieczna wręcz - zaakcentował i dodał: - Spodziewam się, że najpierw, jeśli by do tego dochodziło, to będziemy mieli ograniczenia w innych sferach życia publicznego, a nie w szkole, bo wszyscy mamy świadomość, że nauka zdalna wyrządziła potężna straty zarówno w wiedzy, jak i kondycji fizycznej oraz psychicznej naszych uczniów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze