Kayah

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Kayah - wiek, wzrost, pochodzenie, piosenki, mąż, dzieci. Co o niej wiadomo?

2023-05-26 12:39

Kayah jest absolutnie jedną z największych gwiazd w historii polskiej muzyki. Jej piosenki i albumy, jak chociażby ten nagrany z Goranem Bregoviciem, do dziś zachwycają słuchaczy w każdym wieku. Kayah z powodzeniem kontynuuje zaczętą w latach 90. karierę muzyczną. Na ESKA.pl zebraliśmy najważniejsze informacje o tej artystce i publikujemy je już teraz.

Kayah - wiek, wzrost, piosenki, Instagram: oto informacje, których najczęściej poszukują internauci w kontekście popularnej wokalistki. Katarzyna Magda Rooijens (z domu Szczot), bo tak naprawdę nazywa się artystka, jest jedną z najbardziej znaczących kobiet w historii polskiej muzyki. Mimo że swój autorski debiut wydała w 1995 roku, do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Przez cały okres trwania swojej kariery udowodnia, że doskonale odnajduje się w niemalże każdym gatunku muzycznym. Doceniona zarówno przez fanów, jak i przez krytyków muzycznych. Zawsze nieustraszona i mówiąca to, co ma na myśli. Prawdziwa Supermenka polskiej sceny. Co wiemy o Kayah? 

Kayah - wiek

Ile lat ma Kayah? To najczęściej wyszukiwane pytanie przez internautów. Piosenkarka przyszła na świat 5 listopada 1967 roku w Warszawie. Oznacza to, że w 2023 roku skończy 56 lat. Gwiazda wciąż zachwyca formą podczas koncertów.

Kayah - wzrost 

Według informacji podawanych w sieci, Kayah mierzy 175 centymetrów wzrostu.

W Królestwie Kobiet z Kayah i Mery Spolsky

Kayah - piosenki

Kayah z impetem wkroczyła do show-biznesu. Jej debiutancki album Kamień okazał się wielkim hitem, a kolejne wydawnictwa powtórzyły ten sukces. Gwiazda ma na swoim koncie liczne hity, między innymi: Fleciki, Prawy do lewego, Na językach, Testosteron, Za późno, Po co, Podatek od miłości czy Ramię w ramię z Viki Gabor. Nagrała też utwór z Mery Spolsky traktujący o kobiecej sile - Królestwo Kobiet.

Kayah - mąż, dzieci

Aktualnym partnerem piosenkarki jest Jarosław Grzywiński. Nie mają jednak ślubu. Kayah była żoną producenta telewizyjnego Rinke Rooyensa, z którym ma syna Rocha. Wzięli rozwód w 2010 roku.

Kayah - Instagram

Czy Kayah posiada konto na Instagramie? Oczywiście, że tak! Co więcej, artystka jest bardzo aktywna w sieci! Obserwujący jej profil fani mają wgląd zarówno do życia zawodowego, jak i nierzadko prywatnego swojej ulubionej wokalistki. Jej nick to @kayah_official.