Polka główną tancerką podczas karnawału w Rio. Sprawdź, kim jest Katarzyna Stocka

2016-02-05 17:09
Polka główną tancerką na karnawale w Rio. Sprawdź, kim jest Katarzyna Stocka
Autor: Fot. Facebook Katarzyna Stocka jest tancerką o choreografem

Polka główną tancerką podczas karnawału w Rio - przed taką szansą stanęła tancerka z Olsztyna. Jedynym problemem są wysokie opłaty za wyjazd. Dowiedz się, kim jest Katarzyna Stocka, jak udało się jej dostać na karnawał w Rio de Janeiro i w jaki sposób pomóc jej w wyjeździe do Rio.

Polka ma możliwość zostać główną tancerką podczas karnawału w Rio. Taka szansa pojawiła się przed Katarzyną Stocką z Olsztyna. Wyjazd na największy karnawał świata do Rio de Janeiro jest jednak dużym wydatkiem, dlatego tancerka rozpoczęła zbiórkę funduszy w sieci. Jeżeli uda się uzbierać niezbędne środki finansowe Katarzyna Stocka wystąpi podczas Karnawału 2016 w Rio de Janeiro jako Madrinha i jednocześnie pierwsza Polka w historii.

Polka główną tancerką na karnawale w Rio

Katarzyna Stocka została wytypowana na najważniejszą tancerkę i jednocześnie ambasadora szkoły Alegria da Zona Sul podczas karnawału w Rio de Janeiro 2016. - Moja miłość do samby zawsze była ogromna. W tym roku postanowiłam dostać się do Szkoły Samby w Rio de Janeiro i wystąpić z nimi w karnawale. Dlatego też pojechałam w listopadzie 2015 roku do Brazylii. Udało mi się zaprezentować w kilku szkołach i dostałam się do nich jako jedna z tancerek - tłumaczy Katarzyna Stocka. Dziewczyna swoją charyzmą i tańcem zachwyciła tancerzy z Rio de Janeiro i dodatkowo otrzymała propozycję bycia Rainha de Bateria/Madrinha, czyli najważniejszą solistką, która otwiera korowód i jest jednocześnie główną twarzą szkoły. Oprócz tańca podczas karnawału Madrinha bierze udział w szeregu imprez towarzyszących, show tanecznych, programów i wywiadów do telewizji i gazet. - Jest to ogromne wyróżnienie ponieważ takie miejsca zajmują wyłącznie Brazylijki i do tego znane aktorki, modelki itp. Jest to ogromne wyróżnienie dla mnie, ale także dla całego kraju - dodała tancerka.

Kim jest Katarzyna Stocka

Katarzyna Stocka jest przede wszystkim tancerką i choreografem. Ukończyła też Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Dziewczyna jest także dyplomowanym instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness, trenerem personalnym oraz uczestniczką licznych konwencji, szkoleń i maratonów fitness. Katarzyna Stocka od 6 roku życia zajmuje się tańcem. Zaczynając od form nowoczesnych poprzez jazz, taniec współczesny, hip - hop, taniec klasyczny, aż po zupełnie egzotyczne Afro Dance. Kasia występuję też jako solistka Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo, a także solistka wielu widowisk muzyczno-tanecznych, zagrała m.in. rolę Klary w Dziadku do orzechów.

>> Nowości Muzyczne 2016: styczeń - część 2. Znasz już te nowe piosenki? Sprawdź!

Najnowsze