Karin Ann - kim jest piosenkarka, która podbija Instagrama i TikToka?

2021-06-07 9:37
Karin Ann
Autor: ONDREJ PYCHA

Karin Ann to nowa gwiazda mediów społecznościowych. Influencerzy z takich portali społecznościowych jak Instagram czy TikTok są zachwyceni umiejętnościami wokalnymi młodej wokalistki ze Słowacji. Już wkrótce będzie można ją usłyszeć na koncertach Sanah. Kim jest nowe objawienie na scenie muzycznej?

„Kocham ją”, „Jest głosem naszego pokolenia”, „Jest moją inspiracją” – ty tylko część pochlebnych opinii, jaka pojawiła się w ostatnim tygodniu w mediach społecznościowych i dotyczy artystki Karin Ann. Pochodząca ze Słowacji dziewiętnastolatka zachwyca polskich rówieśników nie tylko aksamitnym głosem, ale przede wszystkim przekazem ukrytym w napisanych przez siebie tekstach piosenek. Piękne melodie, odurzające brzmienie i bardzo jasny przekaz płynący z każdego utworu – to cechy charakterystyczne odkrytej niedawno przez polską młodzież artystki. Karin Ann po zebraniu doświadczeń w świecie sztuki i sportu, znalazła na dobre swoje powołanie. Zasłuchana w musicalach, ścieżkach dźwiękowych i zespołach takich jak Queen, w wieku 14 lat odważyła się napisać swoją pierwszą piosenkę. Gdy miała 15 lat i jej pierwsze utwory ujrzały światło dziennie, znany producent Tomi Popovič wziął ją pod swoje skrzydła i przeprowadził przez cały proces tworzenia. Tak powstały pierwsze single.

Sanah zdradziła kulisy tworzenia hitów i opowiedziała o swojej tęsknocie [WYWIAD]

Karin Ann - muzyka

Karin Ann, podobnie jak Alicja w Krainie Czarów, łączy swoje delikatne wnętrze i muzyczną harmonię z mrocznymi wizualizacjami podkreślającymi niesprawiedliwości współczesnego świata. Otaczająca ją rzeczywistość jest inspiracją wyrażoną w bardzo odważnych tekstach dotykających takich problemów jak równość płci, dyskryminacja czy zdrowie psychiczne. Karin Ann ma nadzieję, że za pomocą swoich piosenek i kanałów społecznościowych będzie mogła nieść przekaz tak potrzebny ludziom w dzisiejszym świecie – Chcę być kimś więcej niż piosenkarka – mówi artystka. – Jest tyle ważnych spraw godnych poruszenia i mam nadzieję scena będzie ku temu dobrym narzędziem. Cieszę się, że będę mogła spotkać się z polską publicznością i podzielić się z nią swoją twórczością – dodaje.

Karin Ann zaśpiewa z Sanah

Karin Ann zagra suport podczas rozpoczynającej się 7 czerwca w Lublinie i kończącej 28 lipca w Krakowie trasie koncertowej Sanah. Zaśpiewa piosenki ze swojego albumu Lonely Togehter m.in.: i yearn for agony, 3 AM, czy babyboy. To dla niej duża szansa na zaistnienie, ponieważ na koncertach Sanah pojawia się wiele osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze