Co pyli w marcu i w kwietniu

i

Autor: Pixabay

Kalendarz pyleń 2022 - co pyli w marcu i kwietniu?

2022-03-16 16:32

Wiosna, wiosna ach to ty! A razem z tobą pierwsze pyłki i alergie. Jeśli od jakiegoś czasu dokucza ci katar, swędzą ci i łzawią oczy a niekiedy dokucza nieprzyjemne drapanie w gardle, to mogłeś paść ofiarą bezwzględnego uczulenia na pierwsze oznaki wiosny. Co teraz zagraża nam najbardziej i czy są niezawodne sposoby na ulżenie sobie w tym cierpieniu?

Kalendarz pyleń 2022 – co pyli w marcu?

Niewielu wie, że pylenie zaczyna się jeszcze zanim wiosna zdąży rozgościć się na dobre. Pierwsze i to już średnie natężenie pyłków w powietrzu ma miejsce już w styczniu. Ten mało lubiany sezon zaczynami od leszczyny i olchy. Drzewa te swój pik osiągają na przełomie lutego i marca, choć zależne jest to od regionu kraju. Na wschodzie największe pylenie jest parę tygodni później. Oprócz tego w marcu dokuczać może nam też brzoza i topola, która akurat w tym miesiącu ma najczęściej najwyższy stopień pylenia. Średni stopień pylenia w tym czasie ma również grzyby Alternaria i Cladosporium. 

tak MIESZKAJĄ gwiazdy FAME MMA [LINKIMASTER, NITROZYNIAK] | ESKA XD - Hotplota #44

Kalendarzy pyleń 2022 – co pyli w kwietniu?

W kwietniu najbardziej dokuczać będzie nam brzoza i taki stan rzeczy utrzyma się do pierwszych tygodni maja. Z kolei pod koniec miesiąca zacznie spadać stężenie pyłków topoli. Do życia obudzi się z kolei dąb. W kwietniu też zaczynają pylić trawy, które nie odpuszczą nam już do września. Trawy są najczęstszą przyczyną alergii, dlatego ci bardziej wrażliwi na czas sezonowego koszenia traw powinni zamykać w domu okna. W dalszym ciągu pylić będą też grzyby Alternaria i Cladosporium.

ZOBACZ TEŻ: Nowe emoji 2022 - pstryknięcie palcem, bańki mydlane, nowe buźki i inne. Nie każdy może jednak z nich korzystać!