Adwent 2021 - kiedy jest i ile trwa? Czy jest wtedy jakieś wolne? [DATA]

2021-11-28 9:51
Adwent
Autor: pixabay.com

Kiedy jest adwent? Co to takiego? Święta zbliżają się wielkimi krokami, jednak zanim będziemy obierać choinkę i zasiadać przy świątecznym stole, czeka nas adwent. To bardzo ważny czas w życiu każdej osoby wierzącej, która jest chwilą wyciszenia. Ile trwa adwent? Kiedy się zaczyna, a kiedy kończy? Na wszystkie ważne pytania, odpowiadamy poniżej.

Adwent 2021 - kiedy jest i ile trwa? Czy jest wtedy jakieś wolne? W tym artykule poznacie DATĘ adwentu 2021 i nie tylko. Adwent to czas w kościele katolickim, kiedy to wierni przygotowują się na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. To moment wyciszenia, zadumy i pracy nad sobą, a także powstrzymywanie się od hucznych imprez. Co ciekawe, adwent składa się z czterech niedzieli. Symbolizują go świece ustawione na wieńcu, które są odpalane co tydzień podczas mszy świętej. Pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Adwent to także wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych w piątki, a także wyciszenie się poprzez unikanie hucznych imprez. Oprócz świec ustawionych na wieńcu, symbolem adwentowym jest kalendarz adwentowy. To właśnie one stały się w ostatnim czasie bardzo popularne i w grudniu jest na nie spory szał nie tylko w sklepach - ale także w sieci, gdzie youtuberki robią je sobie wzajemnie i następnie rozpakowują, a zawartością dzielą się w swoich materiałach wideo lub na social mediach. Kiedy wypada adwent w 2021 roku? Czy jest wtedy jakieś wolne?

Hity na jesień 2021 - porcja energetycznych kawałków, które poprawią nastrój!

Adwent 2021 - kiedy jest i ile trwa?

Kiedy rozpoczyna się adwent 2021 i ile trwa? Czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa jest bardzo ważnym aspektem w życiu każdej osoby wierzącej. Adwent co roku rozpoczyna się w niedzielę po święcie Chrystusa Króla. W 2021 roku ten dzień nastąpi w niedzielę 28 listopada - właśnie wtedy oficjalnie rozpoczyna się adwent, który potrwa do Wigilii, czyli 24 grudnia.

Adwent 2021 - czy jest wtedy wolne?

Czy podczas adwentu 2021 jest wolne? Nie. Dni ustawowo wolne to dopiero pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze