Julia Rocka

i

Autor: Sony Music Polska Julia Rocka w nowym singlu.

Nowość

Julia Rocka w nowym singlu. Czuła i delikatna odsłona piosenkarki

2024-02-23 15:44

„Mam koleżankę” to pierwsza piosenka zapowiadająca nowy materiał Julii, który zdecydowanie różnić się będzie od mocnej i elektronicznej „Blazy”, czyli debiutanckiej płyty artystki. W przypadku nowego singla, Julia zdecydowała się na szczery i czuły tekst pozbawiony sarkazmu, podtekstu czy prowokacji. Przekaz podkreśla nietypowa jak na artystkę minimalistyczna aranżacja na gitarze akustycznej. Za produkcję utworu odpowiada Michał Głomski.

- Po wydaniu debiutanckiej płyty długo zastanawiałam się, w którym kierunku pójść. Aż po pewnym czasie dojrzałam do decyzji, aby pokazać się słuchaczom z zupełnie nowej strony - akustycznej, czułej i delikatnej - mówi Julia Rocka w podcaście Anny Konieczyńskiej (Vogue). - Mam koleżankę jest intymną, pamiętnikową wręcz opowieścią o skrywanych przez nas kompleksach. Zauważyłam, że często pozorami idealnego życia próbujemy maskować ból, cierpienie czy samotność - dodał. Utwór jak to w przypadku Julii zazwyczaj bywa, jest inspirowany prawdziwymi osobami i zdarzeniami. 

​Zimowa ballada Sary James. "Blue" o przyjaźni i przywiązaniu do drugiej osoby

Muzyka znika z Tik Toka | Maks on air

Julia Rocka - nowy teledysk

Do piosenki powstał teledysk, w którym Julia wciela się w dwie skrajnie różne bohaterki. Obie postacie łączy jednak wspólny problem – narastający smutek, problem z odczuwaniem emocji, niemoc, stagnacja. Spotkanie z drugim człowiekiem, jak i równie ważne spotkanie z samym sobą okazują się być brakującymi elementami w ich życiach, co pozwala na ujście skrywanych emocji i zapewnia poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Julia Rocka - kim jest?

Julia Rocka to jedna z najciekawszych debiutantek na polskim rynku muzycznym i największych popkulturowych objawień ostatnich lat. Podręcznikowy przykład „self-made woman” generacji Z. Jej debiutancki album “Blaza” wydany w 2023 roku był pierwszy albumem w historii OLiS, który dotarł do TOP 50 ukazując się wyłącznie w streamingu, generując ponad 45 milionów odtworzeń! To z niego pochodzą takie utwory jak „Oficjalna wersja zdarzeń”, która uzyskała status Złotego Singla, czy „Blow-Up” nagrany z Kukonem, nominowany do Fryderyka.