Janusz Weiss

i

Autor: AKPA

Janusz Weiss - kim był, choroba, dzieci, wykształcenie, wiek, żona, program, śmierć

2023-03-11 17:12

Kim był Janusz Weiss? Znany prezenter i dziennikarz zmarł w wieku 74 lat. Prowadził legendarne programy, m.in. "Złoty interes" oraz "Miliard w rozumie". Przez lata swojej działalności wydarzyło się bardzo wiele w życiu słynnego radiowca. Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat jego życia w jednym miejscu.

Janusz Weiss - kim był, choroba, dzieci, wykształcenie, wiek, żona, program, śmierć to najczęściej wyszukiwane frazy w polskim internecie. Janusz Weiss zmarł 10 marca 2023 roku, co wywołało ogromne poruszenie w mediach. Z tego powodu wielu internautów zaczęło wyszukiwać informacji na temat polskiego dziennikarza. Informacje o jego śmierci przekazała pogrążona w smutku rodzina. Wielu słuchaczy zapewne pamięta słynną audycję, którą prowadził "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie", czy niezwykle popularny teleturniej "Miliard w rozumie". To również on zrekrutował do pracy nowe pokolenie dziennikarzy, m.in. Wojciecha Jagielskiego, czy Szymona Majewskiego. Co jeszcze warto wiedzieć o popularnym radiowcu? Oto najważniejsze informacje.

Niezapomniane polskie teleturnieje, które oglądała cała Polska. Pamiętacie wszystkie?

Staję się lepszym człowiekiem! [Tydzień zmiany nawyków Kasi Węsierskiej] | ESKA XD - Fit vlog #64

Kim był Janusz Weiss?

Janusz Weiss był dziennikarzem, prezenterem radiowym i telewizyjnym, ale także pisarzem. Urodził się 31 maja 1948 roku w Warszawie, a od 1990 roku współtworzył Radio Zet. Prowadził audycję "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie", programy "Miliard w rozumie" oraz "Złoty interes". Napisał również książkę "Jeden może, drugi nie" oraz został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu. Był konferansjerem scenicznym, prowadził programy rozrywkowe, a w latach 80. kino objazdowe.

Janusz Weiss - śmierć

Informacja o tym, że Janusz Weiss nie żyje obiegła cały internet. Dziennikarz zmarł 10 marca 2023 roku. Miał 74 lata. Nie ujawniono jednak więcej szczegółów na temat jego śmierci. 

Janusz Weiss - żona

Janusz Weiss był żonaty dwukrotnie - najpierw z Grażyną, z którą był od 1974 roku, aż do jej śmierci w 2005 roku, a później z Maszą, z którą miał dwoje dzieci.

Janusz Weiss - dzieci

Prezenter miał dwóch synów, które wychowywał z drugą żoną, Maszą - Maksymiliana i Jana.

Janusz Weiss - wykształcenie

Janusz Weiss chodził do liceum im. Gottwalda w Warszawie. Następnie studiował na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej, jednak został usunięty ze studiów w 1968 roku. Rok później rozpoczął edukację w trzyletniej pomaturalnej Szkole Programowania Maszyn Matematycznych. W kolejnym roku rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, których również nie ukończył.

Janusz Weiss - program

W latach 1990–2011 prowadził audycję "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie", ale także był gospodarzem programu "Wszystkie pytania świata". W 1993 nawiązał współpracę z Telewizją Polską, dla której prowadził teleturnieje: Miliard w rozumie (1993–2005), Złoty interes (2003–2005) oraz 3 na 6. W 2008 odgrywał rolę Ojca Fouras w dwóch polskich edycjach programu TVP1 "Fort Boyard". Został odsunięty z pracy w TVP po wystąpieniu w reklamie telewizyjnej. W latach 2008–2009 występował w charakterze narratora w programie TV Puls "Niesamowite historie". W 2013 był komentatorem w programie TVN24 – "Szkło kontaktowe". W latach 2017–2019 był współprowadzącym program publicystyczny "Bez ograniczeń: na antenie Superstacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE