Janek Górka

i

Autor: AKPA Janek Górka pojedzie na Eurowizję?

Gwiazdy

Janek Górka pojedzie na Eurowizję? Zwycięzca The Voice of Poland zabrał głos

2023-12-07 14:56

Janek Górka niedawno świętował wielki sukces. Został zwycięzcą 14. edycji programu The Voice of Poland. Ma już na koncie jeden singiel, który spodobał się słuchaczom. Internauci zaczęli się zastanawiać, czy młody muzyk planuje wyjazd na Eurowizję. Janek postanowił skomentować ten pomysł. Czy jest szansa, że będzie reprezentował Polskę?

Kiedy Janek Górka został ogłoszony zwycięzcą The Voice of Poland, wiele osób od razu zaczęło się zastanawiać, czy wybiera się na Eurowizję. Nic dziwnego, ponieważ od pewnego czasu laureaci programu automatycznie stają się kandydatami do reprezentowania Polski. Przykładów było kilka. Rafał Brzozowski (finalista pierwszej edycji) brał udział w preselekcjach w 2017 roku, a 4 lata później został wybrany wewnętrznie przez TVP. W 2020 roku Alicja Szemplińska (zwyciężczyni 10. edycji) miała jechać na Eurowizję z utworem Empires. Rok później Polskę reprezentował Krystian Ochman, zwycięzca 11. edycji. W 2023 Dominik Dudek, czyli poprzednik Janka Górki, zajął trzecie miejsce w preselekcjach, zaraz za Blanką i Jannem. Jak będzie tym razem?

Eurowizja 2024 - wybrano wymarzonego reprezentanta Polski. Dobrze go znacie!

Janek Górka nie dowierza! Opowiedział o swoich planach po wygranej w The Voice of Poland

Eurowizja 2024 - Janek Górka reprezentantem Polski?

Niedługo po wygranej w The Voice of Poland Janek Górka zrobił live'a na Instagramie, gdzie został zapytany o wyjazd na Eurowizję. - Ja bym chciał. Mam coś napisane, ciekawe czy się nadaje. Fajnie by było się na Eurowizji pokazać - powiedział wokalista. Są więc ogromne szanse, że Janek zgłosi się do udziału. Jak na razie Telewizja Polska nie poinformowała, kiedy i jak zostanie wybrany reprezentant Polski.

Eurowizja 2024 - kiedy i gdzie?

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Malmö w obiekcie sportowo-widowiskowym Malmö Arena. Półfinały zorganizowane zostaną 7 i 9 maja 2024. Zwycięzcę poznamy podczas wielkiego finału 11.05.2024. Wydarzenie trafi do Szwecji z powodu tegorocznej wygranej Loreen z piosenką Tattoo.