James Horner nie żyje. Kim był autor muzyki do Titanica i Avatara? [VIDEO]

2015-06-23 20:56

James Horner nie żyje. Jeden z najbardziej utalentowanych kompozytorów muzyki filmowej, autor ścieżki dźwiękowej do takich kinowych przebojów jak Titanic i Avatar, zdobywca Oscarów i Grammy, zginął tragicznie w wieku 61 lat.    

James Horner zginął tragicznie w katastrofie samolotowej w poniedziałek, 22 czerwca rano. Muzyk samodzielnie pilotował swój samolot. Poza nim, na pokładzie nie było żadnych pasażerów. Kompozytora opłakuje żona Sarah oraz dwie córki.

James Horner skomponował muzykę do ponad stu filmów. Najbardziej znane z nich to Avatar, Titanic, Braveheart. Waleczne serce, Piękny Umysł, Imię Róży, Chłopiec w Pasiastej Piżamie, Niesamowity Spider-Man, Obcy - Decydujące Starcie. Zdobył za nie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień - między innymi 2 statuetki Oscara (i 10 nominacji), 2 Złote Globy i 6 nagród Grammy.

Przypominamy najbardziej znaną kompozycję Jamesa Hornera - piosenkę My Heart Will Go On, którą napisał do filmu Titanic, za którą w 1997 roku zgarnął Oscara, nagrodę Grammy i Złoty Glob.

 

Najnowsze