James Bond - piosenki z filmów o agencie 007. Która była najlepsza?

2022-10-06 17:12
Billie Eilish - No Time To Die
Autor: Youtube.com/Billie Eilish; screen z filmu "Billie Eilish - No Time To Die" No Time To Die z filmu Nie czas umierać

James Bond to jedna z najbardziej kultowych postaci w historii kina. Już od kilkudziesięciu lat pojawiają się nowe filmy z nim w roli głównej. Premiery zawsze są dużym wydarzeniem, ale nie tylko dla kina. Ważną częścią "świata Bonda" są piosenki filmowe. Przypominamy najpopularniejsze tematy przewodnie filmów o agencie 007.

Piosenki z filmów o Bondzie to wielkie hity. Mało które soundtracki filmowe wywołują tyle emocji, co te do produkcji o agencie 007. Co więcej, muzyka wykorzystywana w tych filmach jest bardzo charakterystyczna. Często opisuje się utwory jako "bondowska piosenka". Mroczne ballady z prawdziwymi instrumentami i charakterystycznym dźwiękiem skrzypiec. Tak można byłoby opisać niemal każdy temat przewodni z filmów o Jamsie Bondzie. Pamiętacie piosenki z tej serii? Mamy dla was listę piosenek, które można było usłyszeć w scenach ze słynnym agentem.

ZOBACZ TAKŻE: Mundial 2022 - piosenki. Oto hymny mistrzostw świata w Katarze

DUBIEL vs TROMBA [FAME MMA 16] | ESKA XD - Radio Eska #59

James Bond - piosenki z filmów

Do tej pory powstało 25 filmów o Jamesie Bondzie. Każdy z nich miał swoją piosenkę tytułową. Które z nich były najpopularniejsze? Oto lista:

  • Shirley Bassey - Goldfinger
  • Paul McCartney & Wings - Live and Let Die
  • Tina Turner - GoldenEye
  • Sheryl Crow - Tomorrow Never Dies
  • Madonna - Die Another Day
  • Adele - Skyfall
  • Sam Smith - Writing's on the Wall
  • Billie Eilish - No Time To Die
Sonda
Która piosenka z filmów o Bondzie podoba ci się najbardziej?

James Bond - piosenki, które dostały Oscara

Tylko trzy piosenki przewodnie z filmów o Bondzie dostały nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Pierwszą była piosenka Skyfall w wykonaniu Adele. Później po złotą statuetkę sięgnęli Sam Smith za Writing's on the Wall oraz Billie Elish za No Time To Die. Oznacza to więc, że Oscara dostały piosenki z trzech ostatnich filmów o agencie 007.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze