sklep

i

Autor: Bartlomiej Magierowski/East News

Jakie sklepy otwarte 6.01.2023? Gdzie zrobić zakupy w Trzech Króli?

2023-01-06 11:17

Zakaz handlu w niedziele i święta cały czas trwa. Ze względu na to, iż święto Trzech Króli jest dniem ustawowo wolnym od pracy, większość sklepów jest zamknięta. 6 stycznia nie zrobimy zakupów w galeriach handlowych oraz hipermarketach. Warto sprawdzić, które sklepy są otwarte w święto Trzech Króli.

Jakie sklepy otwarte w Trzech Króli? Gdzie zrobić zakupy 6 stycznia 2023? Nic dziwnego, że wiele osób zadaje sobie to pytanie. Zakupy w święta oraz niedziele wcale nie są takie proste, jak wielu może się wydawać. Utrudnia to ustawa o zakazie handlu w niedziele, która weszła w życie 1 marca 2018 roku. Trzech Króli jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to, że 6 stycznia 2023 handlować mogą jedynie właściciele sklepów oraz osoby niezatrudnione w oparciu o umowę o pracę. Spora część punktów usługowych, która decyduje się na handel w tym dniu, pracuje w innym trybie niż zazwyczaj.

ZOBACZ TAKŻE: Czy McDonald jest otwarty w Trzech Króli?

Obcokrajowiec zasłabł przed komisariatem. Policjantka z Chełmży uratowała mu życie

Trzech Króli 2023 - sklepy

Sklepy otwarte w Trzech Króli 2023 są znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy w natłoku codziennych obowiązków nie zdążyli zrobić zakupów w tygodniu. Zgodnie z zapisami Ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta, w tym dniu większość sklepów będzie zamknięta. 6 stycznia 2023 zakupów nie zrobimy w takich sklepach jak: Aldi, Auchan, Biedronka, Dino, E.Leclerc, Lidl, Netto, Polomarket i Kaufland. Nieczynne będą również wszystkie urzędy, placówki usługowe.

ZOBACZ TAKŻE: Dni wolne od pracy w 2023 roku. Kiedy zaplanować urlop?

Trzech Króli 2023 - do której godziny otwarte sklepy?

Sklepy 6 stycznia 2023 w większości będą nieczynne. Wszystko ze względu na ustawę ograniczającą handel w niedziele oraz święta. Jednak prawo przewiduje kilka wyjątków.

  • Carrefour Express - o godzinach otwarcia decyduje właściciel, jednak większość punktów będzie czynna od 9:00 do 21:00.
  • Żabka - zdecydowana większość sklepów będzie w tym dniu otwarta. Większość sklepów będzie czynna od 10 do 20:00. Wszystko zależy od decyzji franczyznobiorcy. Dokładne informacje, w jakich godzinach będzie można zrobić zakupy w danej Żabce warto szukać na stronie www.zabka.pl oraz aplikacji żappka.
  • Sklepy, w których za ladą będą stali jego właściciele lub osoby z jego bliskiej rodziny również mogą być otwarte w niestandardowych godzinach. Warto zapoznać się z informacjami, które są wywieszane na drzwiach placówek lub zapytać obsługę.
Sonda
Uważasz niedzielny zakaz handlu za słuszny?