Jaka będzie wiosna 2024? Miesiąc przed TAKIE szokujące prognozy!

i

Autor: Marek BAZAK/East News Jaka będzie wiosna 2024? Miesiąc przed TAKIE szokujące prognozy!

POGODA

Jaka będzie wiosna 2024? Miesiąc przed TAKIE szokujące prognozy!

2024-03-04 8:17

Jaka będzie wiosna 2024? Eksperci meteo z całej Europy zastanawiali się, głowili i sprawdzali modele pogodowe. Ostatecznie po skrupulatnej analizie wypracowali wstępne dane, z których jasno wynika, co czeka nas po zimie. Prognozy pogody wiosna 2024 nie są optymistyczne, bo na ciepło będzie trzeba trochę poczekać. Ile dokładnie? Jaka pogoda wiosną 2024? Poznajcie najnowsze przewidywania już teraz.

Spis treści

  1. Jaka będzie wiosna 2024? Prognoza pogody
  2. Wiosna 2024 - kiedy jest?

Jaka będzie wiosna 2024? Miesiąc przed takie szokujące prognozy nie napawają optymizmem. Długoterminowa prognoza pogody wiosna 2024 jest jednoznaczna aczkolwiek bardziej wiarygodna, jeśli chodzi o przewidywania na koniec marca oraz kwiecień. Do majowych prognoz należy pod chodzić z dużym dystansem, bo układy wyżu i niżu nieustannie się zmieniają. Ciepło promieni słonecznych nieznacznie poczujemy już w marcu. Temperatury w dzień będą oscylować w granicach 12 stopni Celsjusza, ale niestety zaraz po zachodzie gwałtownie będzie robić się zimno. Wiele razy poczujecie minusowe temperatury. W pierwszej połowie miesiąca praktycznie cały czas słonecznie, ale w drugiej spodziewane są spore opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Wiosna 2024 będzie rozkręcać się bardzo powoli, co najlepiej pokazuje pogoda na kwiecień.

Gromee z międzynarodową współpracą. "Deja Vu" o tęsknocie za nieudanym związkiem!

Kim jest Luna? To ona będzie reprezentować Polskę na tegorocznej Eurowizji!

Jaka będzie wiosna 2024? Prognoza pogody

Pogoda w marcu, pod koniec, ale i w pierwszej połowie kwietnia będzie bardzo zdradliwa. Niektórzy poczują pierwsze ciepłe promienie słońca w tym roku, a następnie zdecydują się na schowanie zimowej kurtki. Nie róbcie tego, bo temperatury zaczną szybko spadać od godziny 16:00. Na początku kwietnia 2024 kilka dni słońca przeplatanych z deszczowymi dniami. Na termometrach średnio od 7 stopni Celsjusza na południu i północy, 10 stopni w centrum, po 14 stopni Celsjusza na zachodzie. W okolicach 15 kwietnia możliwe są opady śniegu. Solidne uderzenie wiosny spodziewane jest po 20 kwietnia.  Na termometrach od 13 do 22 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach temperatura się unormuje i praktycznie w całej Polsce będzie 20 stopni Celsjusza.

Wiosna w maju 2024 będzie doskonałą zapowiedzią lata, bo już wtedy mamy mieć do czynienia z wysokimi temperaturami. Aktualne modele pogodowe wyraźnie pokazują, że słupek rtęci na tradycyjnych termometrach może pokazać nawet 25 stopni Celsjusza w cieniu. Wtedy trzeba przygotować się na pierwsze w tym roku burze. Sporo do życzenia zostawiać będzie temperatura w nocy. Od 6 do 12 stopni, to będzie norma.

Wiosna 2024 - kiedy jest?

Wiecie już, jaka będzie wiosna 2024, ale może zapomnieliście o dacie kalendarzowej i astronomicznej pory roku. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przypada na 21 marca. Wtedy też uczniowie dniem wagarowicza świętują zakończenie zimy. Natomiast astronomiczna jest dzień wcześniej. Na tą w pogodzie będzie trzeba jednak poczekać dwa tygodnie.

Sonda
Jaką porę roku lubisz najbardziej?