Jaka będzie jesień 2022? Długie lato, czy nadejdzie szybka i mroźna zima? [PROGNOZA]

2022-08-16 11:22
Jaka będzie jesień 2022? Długie lato, czy nadejdzie szybka i mroźna zima? [PROGNOZA]
Autor: Pixabay Jaka będzie jesień 2022? Długie lato, czy nadejdzie szybka i mroźna zima? [PROGNOZA]

Jesień 2022 będzie wyjątkowo piękna? Tego z pewnością życzą sobie wszyscy Polacy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował eksperymentalną, długoterminową prognozę temperatury i opadu na wrzesień, październik i listopad 2022. Czeka nas długie lato, czy nadejdzie szybka i mroźna zima? Wyjaśniamy!

Choć lato trwa w najlepsze, a upały wciąż (niektórym) doskwierają, wielu Polaków coraz częściej rozmyśla o nadchodzącej jesieni. Czy będzie dla nas łaskawa? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował eksperymentalną, długoterminową prognozę temperatury i opadu na jesień 2022 i zapowiada się... względnie optymistycznie.

ZOBACZ TAKŻE: Upały w Polsce: jak pomagać zwierzętom? To musi wiedzieć każdy!

Jaka będzie jesień 2022? Długie lato, czy nadejdzie szybka i mroźna zima? [PROGNOZA]

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez IMGW, tegoroczna jesień zacznie się wyjątkowo pięknie, a później będzie... cóż, różnie. Poniżej zamieszczamy wstępną prognozę pogody na jesień 2022. Podkreślamy jednak, że jest to prognoza eksperymentalna, zatem przedstawia ogólne przewidywania i może jeszcze ulec zmianie. 

Wrzesień 2022 - prognoza pogody

IMGW donosi, że średnia miesięczna temperatura powietrza we wrześniu 2022 będzie wyższa, niż w poprzednich latach. Dokładnie odwrotnie sytuacja wygląda w przypadku opadów - tych ma być znacznie mniej, niż w latach 1991-2020. Czeka nas zatem piękne przejście z upalnego lata w złotą polską jesień!

Październik 2022 - prognoza pogody

Nieco gorzej sytuacja prezentuje się w przypadku października. Choć temperatura utrzyma się z zakresie normy wieloletniej (czyli będzie dość ciepło), opady będą w tym roku znacznie wyższe. 

Listopad 2022 - prognoza pogody

Listopad 2022 nie odstaje od normy wieloletniej zarówno w kwestii temperatury, jak i opadów (choć tych drugich może być nieco więcej nad morzem). 

Sonda
Jesień 2022 - czy lubisz tę porę roku?
Kto zatruł Odrę? Trwają poszukiwania sprawcy ekologicznej katastrofy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze