kotylion

i

Autor: pixabay.com

Jak zrobić kotyliony na 11 listopada? To banalnie proste!

2021-11-11 8:45

Nadchodzi Święto Niepodległości 2021. Z tej okazji w naszym kraju przygotowywane są różne uroczystości, które będą odbywać się właśnie w czwartek 11 listopada. W związku z tym, wiele osób wyszukuje w internecie informacji na temat kotylionów. Jak je zrobić? Po której stronie należy przypiąć kotylion? Sprawdźcie szczegóły poniżej.

Kotylion na Dzień Niepodległości 2021 - jak zrobić? Po której stronie przyczepia się kotylion? To zastanawia wiele osób. Wielkimi krokami zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji organizowane są uroczyste obchody, upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę. Te najpopularniejsze odbywają się pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, natomiast oprócz tego organizowane są także biegi, przeróżne konkursy i koncerty. Okazuje się jeszcze, że z tej okazji szykuje się specjalne biało-czerwone kotyliony, które przywiesza się do ubrania. Kotylion ten jest popularnym symbolem patriotyzmu, który dawniej nazywany był rozetą, gdyż na samym początku swoim wyglądem przypominał małą różyczkę. Z czasem jednak kokardki te przypinane były do piersi osób tańczących kotylion, stąd też narodziła się obecna nazwa. Jak wykonać kotylion z okazji 11 listopada? To banalnie proste.

ZOBACZ TAKŻE: Prognoza pogody na 11 listopada 2021. Śnieg z deszczem czy bezchmurne niebo?

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Jak zrobić kotylion na 11 listopada? [INSTRUKCJA]

Kotylion z okazji Dnia Niepodległości, powinno nosić się blisko serca, czyli z lewej strony. Jak zrobić taki symbol samodzielnie? To banalnie proste. Do jego wykonania potrzebujemy:

  • papier w kolorze białym
  • papier w kolorze czerwonym
  • kawałek sztywnego, białego papieru
  • klej
  • nożyczki
  • agrafkę

Na początku należy z białego i czerwonego papieru wyciąć po dwa kółka i po kilka cienkich pasków. Następnie paski przyklejamy w odpowiednich kolorach do odpowiednich kółeczek. Później przyklejamy końcówki pasków pod spód kółeczek, tak aby była zachowana kolorystyka naszej narodowej flagi. Następnie sklejamy ze sobą biały i czerwony kotylion i na jego środku przyklejamy okrągły kawałek białej sztywnej kartki. Od tyłu natomiast przyklejamy dwie wstążki z papieru i agrafkę, którą przyczepiamy kotylion do naszego ubrania. Kotylion można również wykonać z bibuły. Na YouTube, znajdziecie sporo instruktażowych filmików i poradników na ten temat.

Sonda
Braliście udział w Marszu Niepodległości 2021?