#JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ - Jula. Internet to w połowie ojciec mojego sukcesu! [WYWIAD + VIDEO]

2013-11-22 18:00

Jula autorka hitu Za Każdym Razem podpowiada jak odnieść sukces w muzyce. Klikajcie w tekst i dowiedzcie się jakie trzeba mieć cechy charakteru, aby się wybić!

Jula to kolejna gwiazda naszego cyklu #JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ. Wokalistka znana jest z takich przebojów jak Za Każdym Razem, Nie Zatrzymasz Mnie i Kiedyś Odnajdziemy Siebie. Zadebiutowała albumem Na Krawędzi wydanym w 2012.

W tym samym roku była nominowana aż w 4 kategoriach do nagrody Eska Music Awards. Ostatecznie zgarnęła dwie nagrody w kategoriach: Najlepszy artysta ESKA.pl i Najlepszy debiut.

>>> Jula na ESKA Music Awards 2013 z nowym singlem! Co mówiła po występie w Szczecinie?

Jak to wszystko można osiągnąć? Przeczytajcie nasz wywiad na ESKA.pl!

Eska.pl: Najlepsza recepta na karierę...

Jula: Myślę, że takiej nie ma. Jeżeli istniałaby receptura na sukces, to zabrakłoby miejsca dla artystów. Na pewno trzeba się wyróżniać, mieć dużo szczęścia i ludzi, którzy będą Cię wspierać, słuchać, kupować płyty. Nie zapomnijmy również o dobrym repertuarze i ciężkiej pracy.

Eska.pl: Co doradziłabyś młodym ludziom, którzy zaczynają śpiewać? O czym powinni pamiętać, co powinni robić, aby się wybić?


Jula: Myślę, że punkt pierwszy zawiera odpowiedź. Jednak dodałabym do tego pomysł  na siebie. Jest mnóstwo coverów, a utworów własnego autorstwa trzeba poszukać, by znaleźć coś konkretnego. Warto pomyśleć o czymś swoim. Na pewno trzeba też być asertywnym i dążyć do tego, o czym samemu się zdecydowało niżeli dążyć drogą wyznaczoną przez innych.

Eska.pl: Co sądzisz o tak zwanych showach? Dobra forma promocji? Nie startowałaś w takim
programie, ale byłaś jurorką...


Jula: Myślę, że są bardzo dobrym początkiem i środkiem promocji. Jednak obserwując to, co się dzieje po programach to tak jak mówiłam utrzymali się Ci z pomysłem na siebie i własnym materiałem. Nie startowałam w żadnym z programów, bo nie dążyłam do wielkiej kariery. A jeśli chodzi o mój udział w bitwie, byłam bardziej wsparciem, trochę nauczycielem niż jurorem.

Eska.pl: A może zamiast udziału w muzycznym show warto wybrać inną drogę... np. Internet, czyli zamieszczać filmiki na YouTube. Sama w zasadzie obrałaś taką drogę.

Jula: Internet w dzisiejszych czasach to jeden z największych form promocji. Bardzo bezpieczny, bo anonimowy. Nie każdy ma odwagę udać się do show w TV, a YouTube daje mu swobodę istnienia i starania się o serca ludzi. Ja oczywiście będę zawsze powtarzać, że Internet to w połowie ojciec mojego sukcesu.

Eska.pl: Jakie trzeba mieć cechy charakteru, żeby odnieść taki sukces jak Ty?

Jula: Myślę, że nie mam typowych cech człowieka show biznesu. Oczywiście twardo stąpam po ziemi, wiem czego chcę, jestem osobą asertywną, jednak od samego początku brakowało mi luzu, obojętności na głupie komentarze. Tego człowiek uczy się z czasem. Trzeba być przebojowym i do tej grupy też się nie bardzo zaliczam. Myślę, że to co mówią o mnie fani jest odpowiedzią na to pytanie - pokochali mnie za "normalność".

Eska.pl: Co jest najtrudniejsze w byciu idolką nastolatek/nastolatków?

Jula: Wiadomo, że bycie idolką nie należy do najłatwiejszych zadań. Musisz brać odpowiedzialność za to co mówisz, robisz. Oni widzą w Tobie "ideał", jednak jesteśmy tymi samymi ludźmi, mamy prawo popełniać błędy. Tu jednak za te błędy można sporo zapłacić.

Eska.pl: Masz 287 tys. fanów na Facebooku, jak to się robi?

Jula: Kocha się ludzi. Docenia się ich obecność, wsparcie. Jest się z nimi w stałym kontakcie. Oni są moją największą bronią. Bez nich nie miałabym nic więcej poza, kilkoma piosenkami, które zaginęłyby po chwili od wydania. Jestem im wdzięczna za wszystko co robią, a to że jest ze mną już ich 287 tysięcy raduje moje serducho!

A już 23 listopada będziecie mogli poznać kolejną muzyczną gwiazdę i je drogę do kariery. Odpalajcie ESKA.pl o godzinie 17.00.

Jula - Ślad
Jula - Za Każdym RazemAW

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE