Jak zmienić pseudonim na Messengerze? Zmiana nazwy użytkownika

i

Autor: DENIS CHARLET/AFP/East News Jak zmienić pseudonim na Messengerze? Zmiana nazwy użytkownika

Jak zmienić pseudonim na Messengerze? NIE DZIAŁA zmiana nazwy użytkownika

2021-03-31 13:48

Zmiana pseudonimu na Messengerze nurtuje wiele osób. Jak zmienić nick w komunikatorze Facebooka? Co zrobić, by nie wyświetlało się imię i nazwisko znajomego? Szczegóły przybliżamy w jednym miejscu.

Spis treści

  1. Jak zmienić pseudonim na Messengerze? Zmiana nazwy
  2. Pseudonim na Messengerze nie działa - dlaczego?

Jak zmienić pseudonim na Messengerze? Zmiana nazwy użytkownika pozwala zachować bezpieczeństwo na wielu płaszczyznach. Jeśli zmienicie pseudonim na Messengerze, to ukryjecie chociażby prawdziwe imię i nazwisko osoby, z którą piszecie i tym samym zatroszczycie się o jej dane. Zmiana pseudonimu na Messengerze pozwala również na dobrą zabawę. W drugiej połowie grudnia 2020 użytkownicy zauważyli, że nie działa zmiana pseudonimu na Messengerze. Facebook wyłączył tę funkcję, a wszystko ze względu na zmiany związane z nowymi zasadami ochrony prywatności na terenie państw Unii Europejskiej. Po odpaleniu komunikatora użytkownicy otrzymują powiadomienie: niektóre funkcje nie są dostępne.

Messenger - awaria grudzień 2020: brak zdjęć, nicków i niektórych funkcji. Co się stało?

Krystian Ochman jako Chris John - początek kariery w Stanach Zjednoczonych

Jak zmienić pseudonim na Messengerze? Zmiana nazwy

Zmiana pseudonimu na Messengerze była banalnie prosta, dopóki opcja ta nie została usunięta. Wystarczyło otworzyć czat, który prowadzimy z wybraną osobą, a następnie kliknąć w górnym prawym rogu ikonkę informacje. Pod naszym imieniem i nazwiskiem, a także nazwą użytkownika, pojawiły się ustawienia. Możemy wejść w powiadomienia, zmienić kolor dyskusji, główną emotikonę, a także pseudonimy. Po wejściu mogliśmy ustawić wybrany nick dla naszego znajomego. Przez długi czas opcja ta nie działała, jednak Facebook postanowił ją przywrócić tylko dla użytkowników telefonów z Androidem. Co trzeba zrobić? Zainstalować lżejszą wersję komunikatora, czyli Messenger Lite.

Pseudonim na Messengerze nie działa - dlaczego?

Niektóre funkcje nie są dostępne, w tym dostęp do messengerowej galerii i zmiana nicków. Co się stało? Otóż właściciel komunikatora wprowadza zmiany związane z nowymi zasadami ochrony prywatności na terenie 27 państw Unii Europejskiej, a także państw takich, jak: Islandia, Norwegia, Liechtenstein i Wielka Brytania. 

QUIZ Czy jesteś uzależniony od Facebooka? Wynik może szokować

Pytanie 1 z 10
Pierwsze nad czym zastanawiasz się rano po przebudzeniu to: