Jak wypada majówka 2024? Kiedy wziąć urlop w pracy i czy jest wolne od szkoły?

i

Autor: GERARD/REPORTER / EAST NEWS Jak wypada majówka 2024? Kiedy wziąć urlop w pracy i czy jest wolne od szkoły?

KALENDARZ

Jak wypada majówka 2024? Kiedy wziąć urlop w pracy i czy jest wolne od szkoły?

2024-04-18 8:15

Dni wolne w majówka 2024 - kalendarz wygląda świetnie, jeśli myślicie o dłuższym wypoczynku i nabraniu energii na kolejne tygodnie. Wystarczy wypisać jeden dzień urlopu, by cieszyć się pięcioma dniami wolnego. Jeśli lepiej zakombinujecie, to biorąc trzy dni zagwarantujecie sobie aż dziewięć dni. Jest jednak pewien haczyk, o którym więcej piszemy na naszej stronie.

Spis treści

  1. Jak wypada majówka 2024? DNI WOLNE

Jak wypada majówka 2024? Patrząc na kalendarz wiele osób się ucieszy, bo biorąc jeden dzień urlopu można sobie zapewnić konkretne dni wolne w maju 2024. Wystarczy dobrze przemyśleć, porozmawiać z przełożonym i zapewnić sobie długą labę od codziennych zajęć. Tym bardziej, że długoterminowe prognozy pogody nie pozostawiają złudzeń i wyraźnie pokazują, że będzie ciepło. A majówkowy czas można wykorzystać na wiele sposobów. Polecamy odetchnąć od codzienności wybierając się na rowerową przejażdżkę lub organizując grilla ze znajomymi. Świetnym sposobem na odpoczynek będzie także piknik na trawie lub podróż do innego miasta. Zaplanujcie, co będziecie robić, bo majówka 2024 wygląda naprawdę dobrze!

Czy będą afrykańskie upały w Polsce? Jakie będzie lato 2024 i kiedy najcieplej?

Te hity mają 10 lat. Niewiarygodne, bo dopiero ich słuchaliśmy! [PLAYLISTA]

Jak wypada majówka 2024? DNI WOLNE

Jak wykorzystacie dni wolne w majówkę 2024 to zależy wyłącznie od Was! Kilka dni laby zapewnicie sobie biorąc urlop na czwartek, 2 maja 2024. Wolne, zgodnie z Kodeksem Pracy powinniście mieć w Święto Pracy 1 maja oraz 3 maja w Narodowe Święto Trzeciego Maja. Dodatkowo, jeśli nie pracujecie w weekend, to z trzech dni wolnych zrobi się Wam ich aż pięć!

Można bardziej zakombinować i wypisać dodatkowo urlop na poniedziałek 29 kwietnia i wtorek 30 kwietnia. Wtedy, ostatni raz w pracy, jeśli nie pracujecie w weekendy, będziecie 26 kwietnia. Wrócicie dopiero 6 maja. Lepiej ułożyć się nie mogło. Kalendarz wygląda następująco:

  • 27-28 kwietnia – weekend
  • 29-30 kwietnia - poniedziałek, wtorek - urlop
  • 1 maja (środa) - ustawowo wolne od pracy
  • 2 maja (czwartek) - urlop
  • 3 maja (piątek) – ustawowo wolne od pracy
  • 4-5 maja - weekend

Jeszcze lepiej mają uczniowie szkół średnich. Od 7 maja rozpoczynają się matury, więc uczniowie młodszych klas między będą mieć wolne. Wrócą do szkoły 13 maja.