Jak przeklinają niesłyszący? Film instruktażowy [VIDEO]

i

Autor: fot./youtube/WatchCut Video Niesłyszący przeklinają

Jak przeklinają niesłyszący? Film instruktażowy [VIDEO]

2017-08-28 15:59

Jak przeklinają niesłyszący? Ten film to pokazuje! Grupa osób posługujących się językiem migowym uczy internautów jak "brzydko migać".

Jak przeklinają niesłyszący i czy wulgaryzmy w języku migowym w ogóle istnieją? Okazuje się, że tak! Udowadnia to film instruktażowy zamieszczony na kanale WatchCut Video. Przedstawieni w nim ludzie z problemami słuchu zostali poproszeni o to by zaprezentowali na migi kilka brzydkich słów, których zdarza im się używać w rozmowach.

Jak przeklinać na migi?

Co ciekawe przy pokazywaniu przekleństw na migi duże znaczenie ma wyraz twarzy i żywa gestykulacja. Dla niesłyszących są to odpowiedniki podniesionego tonu i emocji w głosie. To sprawia, że wiele przekleństw pokazanych na filmie mogłoby być zrozumiałych nawet przez osoby nieznające języka migowego. Jak to wygląda w praktyce możecie zobaczcie poniżej. Trzeba przyznać, że niesłyszący potrafią być wulgarni!

Bednarek, Donatan i Cleo, Sound'N'Grace w wersji dla niesłyszących. Niezwykły projekt w sieci

Autor: brak danych

Ich pomysłowy kanał podbija sieć! Grupa młodych polaków przekłada popularne utwory na... język migowy! Zobaczcie jakie utwory przygotowali już w ten sposób.