Instagram wprowadza dodatkowe zabezpieczenia! Apka poinformuje cię, gdy złamiesz prawa autorskie!

2020-05-25 15:47 Patrycja Obarowska
Instagram: jak stworzyć własnego gifa lub naklejkę na InstaStories?
Autor: pixabay.com Instagram

Instagram to bardzo grząski temat, jeśli mowa o prawach autorskich! Okazuje się, że popularna aplikacja chce jeszcze bardziej uszczegółowić użytkownikom, jak wygląda prawidłowe korzystanie z platformy. Zdradzamy na ESKA.pl, jak tworzyć filmiki oraz transmisje na żywo tak, aby nie zostały one wyciszone bądź całkowicie usunięte przez twórców Instagrama.

Instagram to platforma społecznościowa, która od dłuższego czasu boryka się z prawami autorskimi i uświadamia użytkowników na każdym kroku, jak ważne jest nie łamanie ich. Okazuje się, że Instagram jakiś czas temu wprowadził całkiem nową aktualizację, która ma za zadanie jeszcze bardziej unaocznić wszystkim, w którym momencie dochodzi do złamania praw autorskich. Udostępnianie nowych treści, a nawet transmisji na żywo w nieprawidłowy sposób zakończy się wyciszeniem bądź całkowitym zablokowaniem danej treści, ostrzega Instagram. Nowa aktualizacja jest bogata w szereg usprawnień, które z pewnością ułatwią życie wszystkim użytkownikom. Jeśli tylko w aplikacji pojawi się filmik z muzyką, do której użytkownik nie ma praw, automatycznie na jego profilu pojawi się komunikat o treści: Twoje wideo zostanie już niedługo usunięte, jeśli nadal będziesz transmitował muzykę, do której nie masz uprawnień. Sytuacja będzie wyglądać podobnie w przypadku transmisji na żywo. Jeśli w tle będzie słychać utwory, nawet puszczone z radia, również zatrzymają i wyłączą wydarzenie z powodu złamania praw autorskich. 

Instagram - łamanie praw autorskich 

Instagram wprowadził nową aktualizację, która ma na celu pomóc wszystkim użytkownikom. Okazuje się, że korzystanie w treściach z chronionego prawami autorskimi utworu będzie skutkowało usunięciem treści. Nowa aktualizacja będzie cechować się stosownym powiadomieniem oraz zmianą w regulaminie platformy. 

Jak obrabiać zdjęcia na Instagram w ciekawy sposób!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze