Instagram - tu nikt nie jest oryginalny. Naukowiec znalazł na to dowody

2018-05-09 14:23
Instagram - tu nikt nie jest oryginalny. Naukowiec znalazł na to dowody
Autor: fot./instagram.com/moritz_stefaner/ Moritz Stefaner

Instagram to miejsce, gdzie chcemy się zaprezentować z jak najlepszej strony. Pewien naukowiec udowodnił, że niestety większość osób robi to w bardzo podobny sposób.

Instagram to serwis, gdzie miliony internautów codziennie publikuje swoje zdjęcia. Można tu zobaczyć wszystko: od selfie i portretów, po zdjęcia jedzenia i zabytków architektury. Wiele osób uważa, że na Instagramie można w ten sposób wyrazić swoją indywidualność. Niestety okazuje się, że w serwisie nikt nie jest oryginalny. Pewien naukowiec znalazł na to dowody.

Instagram: pierwszy post w serwisie. Jak wyglądał?

Autor: brak danych

Instagram: pierwszy post w serwisie - jak wygląda zdjęcie, które zapoczątkowało gigantyczną karierę tego medium?

Instagram - wszyscy robimy te same zdjęcia?

Moritz Stefaner to badacz mediów i specjalista w dziedzinie wizualizacji mediów. Tworząc swój najnowszy projekt nazwany Multiplicity, przeanalizował z pomocą specjalnego programu ponad 25 tysięcy zdjęć Paryża, które zamieszczone zostały na Instagramie. Szybko odkrył, że zdecydowaną większość zdjęć można podzielić na kilka grup: zabytki, miejsca, jedzenie itp.

Instagram - hasztagi, które zablokują ci konto

Autor: brak danych

Nie wszystkich hasztagów można używać na Instagramie! Na ESKA.pl podajemy listę tych, których używanie grozi zablokowaniem konta.

Co najbardziej zaskakujące, okazało się, że tysiące osób robi niemal identyczne zdjęcia! Powtarzają się ujęcia, pory dnia i miejsca, w których zostały pstryknięte fotki. Stanowi to dowód na to, że na Instagramie ciężko o oryginalność. Ta wiadomość może jednak zachęcić wiele osób do tego, by postarać się wyróżnić w serwisie. Jeśli jesteście jednymi z nich, obejrzyjcie wizualizację Moritza Stefanera i unikajcie robienia podobnych zdjęć :)

Poniżej odnośnik do strony badacza, gdzie pokazuje, jak bardzo podobne są do siebie zdjęcia na Instagramie:

Moritz Stefaner - Multiplicity >>

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze