Instagram - jak usunąć konto z aplikacji?

2021-04-10 17:04 Adam Bysiek
Instagram
Autor: Pixabay.com

Instagram to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji do dzielenia się swoimi zdjęciami i wspomnieniami ze światem. Miliony użytkowników, setki milionów zdjęć i niekończąca się opowieść o życiu naszym i innych ludzi zamknięta w telefonie - taka jest ta aplikacja. Czasem jednak może się zdarzyć, że chcemy na chwilę lub na stałe zapomnieć o wirtualnej rzeczywistości i odetchnąć od tego co w telefonie. Co wtedy? Podpowiadamy jak usunąć konto z aplikacji Instagram.

Jak usunąć konto z Instagrama? Serwis na chwilę obecną proponuje swoim użytkownikom tymczasowe usunięcie konta, ale też możliwość skasowania go na stałe. Pierwsza z opcji będzie szczególnie przydatna dla tych, którzy jednak się wahają i sądzą, że mogą zmienić zdanie. 

Instagram - jak usunąć konto tymczasowo?

Jak usunąć konto tymczasowo na Instagramie? To pytanie najczęściej zadają sobie ci, którzy chcą choć na chwilę odetchnąć od powiadomień i internetowego zgiełku. Aby tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie wystarczy kliknąć w ikonkę naszego profilu po prawej stronie ekranu i będąc już zalogowanym wybrać opcję edytuj profil. Następnie klikamy w opcję usuń konto. Naszym oczom ukarze się sugestia tymczasowego usunięcia konta bez utraty naszych danych i zdjęć. Wówczas klikamy ok i gotowe! 

5 trików urodowych z Instagrama! Czy one naprawdę działają?

Instagram - jak trwale usunąć konto

Istnieje oczywiście opcja trwałego usunięcia konta na Instagramie. Tę jednak warto dokładnie przemyśleć, ponieważ po wykonaniu takiej operacji w telefonie wszystkie dane jakie dotychczas posiadaliśmy ulegną zniszczeniu, a ich przywrócenie będzie już niemożliwe. W tym miejscu wytłumaczymy Wam jak trwale usunąć swoje konto na Instagramie. Wystarczy kilka kliknięć! Aby wydać aplikacji takie polecenie, należy odwiedzić dedykowaną stronę instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ i podać przyczynę usunięcia naszego profilu. Następnie wpisać swoje hasło i zatwierdzić operację naciskając OK. 

Najnowsze