Instagram: jak stworzyć własnego gifa lub naklejkę na InstaStories?

2020-05-18 13:28
Instagram: jak stworzyć własnego gifa lub naklejkę na InstaStories?
Autor: pixabay.com Instagram

Na ESKA.pl podpowiemy Ci jak w bardzo łatwy sposób stworzyć własne naklejki lub gify. Z pewnością będą urozmaiceniem Twoich relacji na InstaStories. Dość z nudą i z tym, co można zobaczyć na innych profilach. Bądź oryginalny i zadbaj o swój profil i wizerunek!

Instagram to bez wątpienia jedna z bardziej popularnych i lubianych aplikacji. Kolorowe wręcz niekiedy idealne zdjęcia, potrafią wciągnąć użytkownika do scrollowania ekranu. Jedni są uzależnieni od publikowania fotografii, bądź postów, a inni używają apki tylko do podglądania ludzi. Co chwilę można zauważyć na Instagramie przeróżne aktualizacje, które urozmaicają funkcjonowanie. Dobrze odebrana została opcja InstaStories, która została stworzona przez twórców inspirując się nieco Snapchatem. Wielu użytkowników odłożyło go na bok i teraz przesyłają relacje za pośrednictwem stories. Włączając tę funkcję, możemy dostrzec wiele narzędzi, które pozwalają na niebanalną komunikację z followersami. Przejawiają się tam kolorowe naklejki, gify oraz okienka z zadawaniem pytań, robieniem quizów, wyzwaniami do challenge’ów i tak dalej. Chcesz stworzyć własnego gifa lub naklejkę i dzielić się nimi z użytkownikami Instagrama? Chcesz żeby ruchomy obrazek wyróżniał cię na tle innych? To bardzo proste!

Jak obrabiać zdjęcia na Instagram w ciekawy sposób!

InstaStories - jak stworzyć własnego gifa lub naklejkę?

W pierwszej kolejności musisz stworzyć swojego gifa. Zaprojektuj go w Photoshopie lub innym programie, który pozwala na stworzenie go na przezroczystym tle (minimum 20%, a także 500-600 pikseli). Kolejnym krokiem jest założenie konta na platformie Giphy, ponieważ tylko ona zintegrowana jest z InstaStories. Następnie czeka cię weryfikacja konta twojej marki, bądź osoby. Ważne jest to, że profil musi mieć charakter publiczny. Po zweryfikowaniu możesz udostępnić już swoją ruchomą naklejkę. Pamiętaj jednak, aby dodać do niej odpowiedni tag (minimum pięć), aby inni mogli w łatwy sposób ją odszukać. Opublikowany gif, automatycznie będzie wyświetlał się w wyszukiwarce na InstaStories.

Nie zapomnij pochwalić się nowymi gifami swoim followersom. To bardzo ważne, ponieważ razem z promocją naklejek, będzie promowane również twoje konto.

Najnowsze