Instagram DM - wysyłanie wiadomości w przeglądarce. Przełomowa zmiana

2020-01-20 14:58 PO
Instagram
Autor: Reporters / STG/REPORTER

Instagram wprowadza możliwość wysyłania wiadomości prywatnych przez przeglądarkę internetową. Część użytkowników już otrzymała dostęp do najnowszej aktualizacji, jednak nie każdy jeszcze może z niej skorzystać. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl.

Instagram świetnie działa, jeśli chodzi o wersję mobilną. Okazuję się jednak, że wersja na przeglądarce komputerowej kompletnie kuleje. Na całe szczęście popularny serwis społecznościowy powoli zaczyna wprowadzać zmiany w tej kwestii. Dużym posunięciem naprzód będzie opcja wysyłania i odbierania wiadomości prywatnych na naszych komputerach. Jak informują informatycy serwisu, używanie DM'ów w przeglądarce będzie działać dokładnie tak samo, jak w przypadku urządzeń mobilnych. Użytkownicy będą mogli odczytywać, wysyłać wiadomości, a także tworzyć grupy i czaty za pośrednictwem ekranu DM. Pojawi się również opcja, która będzie pokazywać ilość nieodczytanych wiadomości oraz wariant udostępniania i odtwarzania zdjęć. Ciekawym dodatkiem ma być również możliwość otrzymywania powiadomień o wiadomościach prywatnych, jeśli tylko użytkownicy zdecydują się ją włączyć. Póki co tylko niewielki procent osób będzie mógł cieszyć się dostępem do swoich Insta DM za pośrednictwem wersji komputerowej, jednak Instagram zapowiada zmianę u wszystkich użytkowników w niedalekiej przyszłości.

Instagram - wiadomości na komputerze

Możliwość przesyłania wiadomości prywatnych w przeglądarce komputerowej będzie dobrą zmianą przede wszystkim dla użytkowników, ponieważ nie każdy z nich ma pełen dostęp do Instagrama w wersji mobilnej. Ludzie w regionach, w których dostęp do aplikacji jest ograniczony, dzięki nowej opcji będą mogli w pełni korzystać z DM na alternatywnej platformie. Popularność aplikacji Instagram jest na tyle duża, że z pewnością nowy sposób korzystania z niej ucieszy wszystkich internautów. Skorzystają na tym również marki, które będą mogły w ułatwiony sposób kontaktować się z twórcami w sprawie współprac za pomocą komputera. Taka możliwość z pewnością ułatwi integrację na mediach społecznościowych.

Najnowsze