IMGW wydało alert drugiego stopnia! Zamiecie śnieżne obejmą całą Polskę?

2021-01-13 16:56 MK
Atak zimy
Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Zima zagościła w Polsce na dobre. Od kilku dni za oknami możemy oglądać opady śniegu, a wskaźniki na termometrach pokazują temperaturę poniżej zera. Wszystko wskazuje na to, że obecna sytuacja pogodowa to dopiero początek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia. Czy zamiecie śnieżne obejmą cały kraj?

Pogoda na najbliższe dni da się we znaki wszystkim tym, dla których zima jest tak zwanym złem koniecznym. W połowie ubiegłego tygodnia w naszym kraju zapanowało znaczne ochłodzenie. I chociaż wciąż daleko nam do prognozowanych temperatur na poziomie -30 stopni i nadejścia bestii ze wschodu, to pogoda za oknem rzeczywiście jest najbardziej zimową, jaką mogliśmy oglądać i odczuć w długim czasie. Ulice w niemalże całej Polsce zasypał śnieg, a temperatura spadła poniżej zera. Jeśli mieliście nadzieję, że zima odejdzie szybko, nie mamy dla was dobrych wieści. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują utrzymanie się zimowej aury również w kolejnym tygodniu. W dniu 13 stycznia wydano nawet alerty pierwszego i drugiego stopnia dla poszczególnych województw. Specjaliści ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu, zamieciami oraz porywistymi wiatrami.  

Pogoda - IMGW wydało ostrzeżenia

Najbliższe dni będą zimne, pod tym względem nic się nie zmieni. W środę 13 stycznia IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla mieszkańców województw dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego. Na terenie województwo śląskiego prognozuje się do 12 centymetrów śniegu, natomiast w Tatrach i Beskidach do 25 centymetrów, a w Sudetach nawet do 30 centymetrów. W Sudetach możliwe też będą silne wiatry i zamiecie śnieżne.

Sprawdźcie listę hitów na ferie 2021!
Najnowsze