IMGW wydało alert drugiego stopnia! Zamiecie śnieżne obejmą całą Polskę?

2021-01-13 16:56
Atak zimy
Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Zima zagościła w Polsce na dobre. Od kilku dni za oknami możemy oglądać opady śniegu, a wskaźniki na termometrach pokazują temperaturę poniżej zera. Wszystko wskazuje na to, że obecna sytuacja pogodowa to dopiero początek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia. Czy zamiecie śnieżne obejmą cały kraj?

Pogoda na najbliższe dni da się we znaki wszystkim tym, dla których zima jest tak zwanym złem koniecznym. W połowie ubiegłego tygodnia w naszym kraju zapanowało znaczne ochłodzenie. I chociaż wciąż daleko nam do prognozowanych temperatur na poziomie -30 stopni i nadejścia bestii ze wschodu, to pogoda za oknem rzeczywiście jest najbardziej zimową, jaką mogliśmy oglądać i odczuć w długim czasie. Ulice w niemalże całej Polsce zasypał śnieg, a temperatura spadła poniżej zera. Jeśli mieliście nadzieję, że zima odejdzie szybko, nie mamy dla was dobrych wieści. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują utrzymanie się zimowej aury również w kolejnym tygodniu. W dniu 13 stycznia wydano nawet alerty pierwszego i drugiego stopnia dla poszczególnych województw. Specjaliści ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu, zamieciami oraz porywistymi wiatrami.  

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?

Pogoda - IMGW wydało ostrzeżenia

Najbliższe dni będą zimne, pod tym względem nic się nie zmieni. W środę 13 stycznia IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla mieszkańców województw dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego. Na terenie województwo śląskiego prognozuje się do 12 centymetrów śniegu, natomiast w Tatrach i Beskidach do 25 centymetrów, a w Sudetach nawet do 30 centymetrów. W Sudetach możliwe też będą silne wiatry i zamiecie śnieżne.

Sprawdźcie listę hitów na ferie 2021!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze